4 dánské kluby, které se vyplatí trénovat ve football manageru 2021

07.03.2021

Pokud se chcete vyhnout tvrdým podmínkám a rychle projít některými ročními obdobími, pak je Dánsko pro vás ideální zemí pro trénování ve hře Football Manager 2021.

Dánská SuperLiga má pouze 12 týmů a hraje se zde pouze 32 ligových zápasů. Sezóna je rozdělena na 2 části, první obsahuje 22 zápasů a podle následné tabulky se týmy rozdělí do 2 skupiny po 6 týmech, buď do skupiny o titul či skupiny o sestup, kde každý tým odehraje dalších 10 zápasů.

Přestože je Dánsko malou zemí, přineslo několik skvělých fotbalistů, včetně bratrů Laudrupových, Petera Schmeichela, jeho syna Kaspera či Jona Dahla Tomassona. V posledních letech je však nejlepším dánským protagonistou nejspíše Christian Eriksen.

V lize je také několik velmi slušných klubů. Tento seznam Vám poskytne nápady na trénování týmů v zemi Vikingů,  Hanse Christiana Andersena a Lega.

FC Kodaň

Dánský nejúspěšnější klub FC Kodaň vyhrál SuperLigu 13krát a dánský pohár 8krát. Kodaň je hlavní dominantou této země a to ukazuje i jejich soupiska. Viktor Fischer je nejlepším hráčem v lize a mohl by z "fleku" hrát v nějakém předním evropském klubu.

Klub má vynikající zázemí pro mládež, a proto jsou v kádru talentovaní mladí hráči, jako jsou útočníci Jonas Wind a Mohamed Daramy. Vaším úkolem bude přeměnit dominanci klubu na domácí půde v úspěch na evropské scéně. Klub často dosahuje skupin Ligy Mistrů, nicméně dál jim to moc nejde. Dokážete to změnit právě Vy?

Brondby IF

Brondby jsou druhým nejúspěšnějším dánským týmem a sdílejí divokou rivalitu právě s FC Kodaň. Proto Kodaňské derby vždy přiláká největší pozornost v celém Dánsku. Brondby má silný tým s bývalým záložníkem Fulhamu Lasse Vigenem Christensenem, útočníkem Simonem Hedlundem a mladíkem Mortenem Frendrupem.

V poslední době se Brondby příliš nedaří, když vyhráli svůj poslední titul v roce 2005. V roce 1991 se však jako jediný dánský tým dostali do evropského semifinále, když následně podlehli AS Řím. V jejich týmu byli John Jensen a Peter Schmeichel. Brondby byl poté předstižen právě FC Kodaní a i kvůli tomu se chce vrátit na své právoplatné místo.

FC Midtjylland

Pokud vás zaujal baseballový film Moneyball, pak je FC Midtjylland dělaný přímo pro Vás. FC Midtjyllandu se přezdívá "Moneyball FC" poté, co se klub řídil nápady Oakland Athletic a využívá tak statistiky a analytická data k levnému získávání hráčů a jejich následnému prodeji za účelem velkého zisku.

Příklad toho, jak se tato data používají při získávání hráčů, pochází od ředitele klubu Rasmusa Ankersena.

"Řekněme, že se díváte na dva útočníky," říká.

"Jeden v průběhu čtyř zápasů dostane tři šance a dá tři góly. Další ve stejném počtu zápasů dostane 10 šancí, ale nedá žádný gól. Koho byste si vybrali?"

"Fotbalovou odpovědí je, že první muž je efektivnější, měli bychom si ho vybrat. Řekli bychom, že skutečné míry konverze jsou poměrně náhodné, takže měřítkem dobrého útočníka není ani tak jeho schopnost proměnit velkou část šancí. Mělo by platit toto pravidlo: "Dokážete se důsledně dostat do pozic, kde je vysoká pravděpodobnost skórování?"

"Pokud ano, přijdou góly. Vybrali bychom si druhého hráče."

Můžete tedy použít analýzu dat ve svůj prospěch? Klíčem k překonání historické dominance FC Kodaň budou hráči jako Pione Sisto, Evander a Anders Dreyer.

Vejle Boldklub

Úkolem trénování Vejle je příležitost probudit dánského "spícího obra" z jejich spánku. Navzdory tomu, že byl Vejle v minulosti velmi úspěšným klubem, nevyhrál dánskou ligu již od roku 1984. Od posledního zlatého věku Vejle je to už dlouho. V posledních letech došlo k tomu, že Vejle často pendluje mezi první a druhou nejvyšší soutěží.

Brazilský útočník Allan Sousa je hlavní hvězdou Vejle. Mezitím poskytuje dánský tvůrce hry Jacob Schoop kvalitu ve středu pole. Součástí sestavy je také talentovaný mladík Wahidullah Faghir, který by se mohl stát budoucností klubu. V průběhu hry se Faghir však většinou stěhuje do větších evropských klubů.

Dostat tohoto bývalého dánského obra tam, kam je požadováno, bude bezpochyby výzvou. Dokážete to jako manažer?

Zdroj: FMscout

Hezký zbytek neděle Vám přeje: F-mko.cz a FM2021.CZ. Najdete nás také na sociálních sítích, tak nás určitě sledujte.

INSTAGRAM, TWITTER nebo FACEBOOK

Hodnocení obchodu na Zboží.cz