Christian Kabasele - Proč miluji Football Manager - F-mko.cz

05.06.2021
Christian Kabasele - Proč miluji Football Manager - F-mko.cz
Christian Kabasele - Proč miluji Football Manager - F-mko.cz

Profesionální fotbalista Watfordu, Christian Kabasele je jedním z předních fanoušků z řad profesionálních fotbalistů, kteří "milují" F-mko stejně, jako svůj milovaný sport v reálném životě.

Už dobrých pár let komunikují vývojáři hry s hráčem na Twitteru, osobně a dokonce ho nyní pozvali i do svého vývojářského studia... A nyní nastal tedy čas představit Vám pohled profesionálního fotbalisty Premier League na fotbalovou simulaci a naší milovanou hru Football Manager 2021

A nyní nastal tedy čas představit Vám pohled profesionálního hráče na fotbalovou simulaci a naší milovanou hru Football Manager 2021

Christian Kabasele
Christian Kabasele

Kdy jste poprvé začal hrát FM a proč?

Poprvé jsem hrál ročník 2010, předtím jsem vždy pouze sledoval svého bratra, jak hraje on. Jednoho dne jsem se ovšem rozhodl, že si hru pořídím a také zahraji. Takže, nyní to je již více než 10 let, co tuto skvělou hru miluji a hraji.

Co zvažujete, když si vybíráte tým?

Vždy začínám s týmem, za který momentálně hraju v reálném životě, takže v poslední době to byl samozřejmě Watford. Rád něco buduji. S týmy, které řídím chci zkusit v horizontu dvou, nebo třech let něco vyhrát a poté následně přemýšlím o výzvách v podobě "větších" týmů.

Co uděláte vůbec jako první věc, když začnete novou hru?

Nejprve samozřejmě analyzuji tým, abych zjistil, zda jsou všechny pozice správně pokryté. Poté jsem (samozřejmě) prozkoumal sebe i své kolegy z týmu, zda jsou dost dobří na to, aby hráli v mém týmu:) Následně pošlu všechny své skauty po celém světě, abych našel další nejlepší možné talenty do svého týmu...

Jaký je Váš oblíbený typ hráče?

Pro mě je nejdůležitější pozice útočníka, protože jsem vedl některé týmy, kde se hrál dobrý fotbal, ale neměl jsem útočníka, který by byl schopný dát 15 až 20 branek za sezónu - takže jsme se trápili. Potřebuji někoho, jehož zakočení je velmi vysoké!

Váš dosavadní největší manažerský úspěch?

V jedné sezóně jsem dokázal vyhrát evropský titul, Superpohár a ještě jsem dokázal skončit s Watfordem v první čtyřce Premier League. Gino (majitel Watfordu, Gino Pozzo) byl samozřejmě šťastný, ale stále po mě ještě nepojmenoval stadion, což jsem po něm chtěl:) ...

Vaše vůbec nejlepší hra v F-mku vůbec?

Ve stejné rozehrané hře jsem přivedl Watford mezi nejlepší Evropské kluby, následně jsem odešel a vyhrál ligu s Arsenalem a završil ji dominancí s Barcelonou. Tam jsem také vyhrál každou soutěž, které jsem se účastnil ... není to špatné ne?

Poslední Vaše rozehraná hra?

Letos jsem toho tolik neodehrál, protože pravidelně nastupuji za Watford. Takže defacto mám čas hrát pouze, když jsme s týmem venku někde na hotelu. Bohužel jsem se v této sezóně také zranil na docela dlouhou dobu. Přesto jsem si ovšem našel trochu času, abych si zahrál s Watfordem (opět), přivedl jsem je zpět do elitní soutěže a dokázal se s nima kvalifikovat do Evropy.

Nejlepší hráč, kterého jste vedl?

V Barceloně to může být jen jeden muž, Leo Messi. Pravděpodobně nejlepší hráč. Vůbec.

Nejzajímavější mladý hráč, kterého jste vedl?

V mém poslední hře jsem koupil Sebastiana Deposita (18) z Interu Milán. Ve Watfordu zakončil sezónu, jako nejlepší ligový střelec s 30 góly - nyní se těším na to, za kolik ho prodám:)

Jaké to je vidět ve hře sám sebe?

Je zřejmé, že jsem na sebe méně přísný, než na ostatní hráče, dokážu lépe přijímat špatné chování nebo výkony. Když to nezvládnu, vždy zkontroluji, kde jsem, jestli jsem v národním týmu, jen abych měl představu o tom, jak by mohla má budoucnost vypadat.

Stalo se Vám, že do Vašeho reálného klubu dorazil nějaký nový hráč, kterého si pamatujete z F-mka?

Skutečně se to stalo, ANO. Pamatuji si, že v jedné z mých her za Watford, jsem koupil útočníka Filipa Stupareviče a v dalším přestupovém období ho Watford skutečně koupil, byl jsem prostě jako předvoj:)

Co plánujete do budoucnosti, až pověsíte "kopačky na hřebík"?

Nejdřív zavolám Vám pánové, abych zjistil, jestli máte stále zájem mě zaměstnat ...

V tuto chvíli makám na tréninku a plním tréninkové úkoly našeho kouče. Mimo to, pomáhám kouči s tréninkem pro kluky do 16 let.  Opravdu nyní nevím, co budoucnost přinese, momentálně to neřeším.

Proč milujete FM?

Tato hra Vám poskytne pohled do zákulisí fotbalu, do kterého obvykle nemáte přístup. Miluji tuto hru, protože je tak realistická, že jakmile začnete hrát, cítíte ten adrenalin, i když je to "jen hra".

A další skvělou věcí je, že můžete hrát všude!

Někdy říkám, že si zahraji ještě jeden zápas, než půjdu spát, ale pak si uvědomíte, že další zápas je taky důležitý ... takže hrajete dál:) Nakonec zjistíte, že jsou 2 hodiny ráno a Váš původní plán jít brzo spát nevyšel:)

Určitě znáte tuto situaci i Vy osobně co? :))

Zdroj: https://www.footballmanager.com

Hodnocení obchodu na Zboží.cz