Exluzivní rozhovor o Football Manageru s fotbalovým fanatikem Mikulášem Tučkem pouze pro F-mko.cz | F-mko.cz

09.05.2024
Exluzivní rozhovor o Football Manageru s fotbalovým fanatikem Mikulášem Tučkem pouze pro F-mko.cz | F-mko.cz
Exluzivní rozhovor o Football Manageru s fotbalovým fanatikem Mikulášem Tučkem pouze pro F-mko.cz | F-mko.cz

Podařilo se nám dohodnout rozhovor s fotbalovým fanatikem Mikolášem Tučkem.

Předem chceme Mikolášovi poděkovat, že si na nás našel nyní čas. Také to má s časem složité, přesto si na nás udělal čas a zodpověděl nám pár otázek. Zde Vám přinášíme tedy, jako bonbónek před blížícím se EUREM 2024 exkluzivní rozhovor nejen o Football Manageru s fotbalovým fanatikem, všeumělcem, pyšným otcem Mikolášem Tučkem. Opět jen a pouze pro www.f-mko.cz

1) Jak se nyní máš a na čem aktuálně vlastně vůbec děláš?

Jako tradičně mám několik projektů, mezi kterými hopkám jak kamzík. Díky podpoře společnosti Betano se můžu víc věnovat Football Fanatic's, což mám radost, protože je to takové moje fotbalové miminko. Vedle toho stále moderuji nějaký akce, (zmíním nějaké nejbližší 8. 5 - 10.5,2024 Animefest v Liberci, 30.5 – 1.6. v Brně na Game Acces). Stále natáčím taky pro Alzu a jeden projekt teďka žmoulám v hlavě, tak uvidíme!

2) Nemáš už fotbalu plný zuby?

Paradoxně ne, i když situace kolem Liverpoolu mi teda náladu nezvedá! Furt fotbal miluju a když je čas, poctivě dokoukávám i sestřihy. 😊 Navíc Sparta se znova zvedla, tak pevně věřím, že to letos zopakují! Sice mě fans stále dokážou rozčílit (Jude Slavie apod.), ale atmosféra na Letné je nyní naprosto fantastická.

3) Jak se těšíš na blížící se EURO2024?

Strašně. Ty dlouhý volný léta bez fotbalu mě deptaj😊

4) Plánuješ podpořit kluky osobně?

Doufám, že někam podívám, ale lístky jsem zatím neřešil. Dost vzpomínám na finále EURO 2020, kdy jsem nakonec dostal lístek od Hi-sense. Sice jsem musel být týden v karanténě kvůli kovidu, ale co by fotbalový fanatik neudělal, že😊 A ještě v sektoru s Petrem Čechem!

Nicméně myslím si, že bude dávat smysl tam vyrazit i bez lupenu. Atmosféra ve městě je vždycky fantastická, zažil jsem to v letech 2008 i 2012, kde jsem dělal reportéra.

5) Koho tipuješ na vítěze EURA 2024?

Tak že by ta Anglie po letech…😉 Anglickej fotbal miluju, tak bych se nevztekal, i když Southgate tu útočnou sílu určitě nějak přibrzdí! Jinak to ale budu řešit až blíž šampionátu, teď se soustředím na finiš anglický ligy. Bude se hrát jak o titul, o čtvrtý, poháry i padáka – to je super!

6) Jak vidíš šance naší REPRE (tvůj tip, kde skončíme)?

Snad ze skupiny a pak se uvidí. Přiznejme si, takovej válec jako 20 let zpátky nejsme a bude to víc záležet na individualitách. Když bude Schick, Souček a další ve fazoně, sky is the limit! No ne úplně sky, ale třeba črtvfinále😊

7) Máš ještě vůbec čas, zahraješ si občas Football Managera?

Strašně málo. F-mko je a bude navždy v mém srdci, ale je to bohužel tak strašně časově náročná hra, že to teď nedávám☹

8) Tvůj největší úspěch, za koho případně hraješ?

Já mám pocit, že to byly takový ty desetiletý runy s vítězstvími v LM třeba s Valencií, ale to je bohužel taky dávno a kdo ví, jestli se to tenkrát ještě nejmenovalo Championship Manager😊

9) Co říkáš na VAR a aktuální pohled na fotbal (celosvětově) kam se posouvá?

Jsem velký fanda technologií, takže jsem VAR dlouho hájil, ale poslední dobou jsem z toho vyloženě nešťastný. Hru to zdržuje, spousta rozhodnutí je stejně nejasných a někdy to je vyloženě vražda. Třeba ty 3 penalty proti Nottinghamu na Evertonu… A ten absolutní úlet na Tottenham Stadium, kdy Liverpool doslova okradli o gól, to jsem viděl na vlastní oči. Paradoxně mi to na stadionu nevadilo, protože tam prostě nemá tu opakovačku a ten metrovej neofsajd mě rozčílil až pak😊

Obecně mě to s rozhodčími sejří. Premier League je nejlepší ligou na světě, ale jak rozhodčí, tak vedení (viz dynamické bodové odpočty) tomu nepomáhají.

10) Co říkaš na nového trenéra Repre Ivana Haška?

Mám radost, že jede na EURO. Má respekt a zkušenosti, na ten půlrok to byla podle mě dobrá volba. Z rozhovorů mi ale přijde, že nevěří na data a to já považuju v dnešní době za klíčovou pomůcku. To je jako si říct, že nevěříš na AI. Fajn, nevěř, ale ti kolem ti frnknou! Čili do budoucna bych klidně někoho s modernějším přístupem.

11) Co Klopp a odchod? Překvapilo tě to.

No jéje! Samozřejmě mě to strašně mrzí, ale co tenhle chlapík s Liverpoolem dokázal, to je naprosto neuvěřitelné! City už se teďka chovají vzorně, ale přiznejme si, že do toho napumpovali šílený peníze a já nezapomenu na jedno přestupové okno, kdy utratili 200m liber jenom za obránce. Ministerstva obrany různých států měla menší rozpočet na rok!!!

Jsem zvědav, jak dopadne těch 115 obvinění proti Financial Fair Play, trochu se bojím, že to dopadne na slabší kusy jako Everton, ale City nakonec projdou. Silnější pes… však to znáš😊

Každopádně Klopp si zaslouží pomník, samozřejmě se trochu děsím, co nás čeká, ale zatím se mi líbí, že to začali stavět odshora. Edwards se vrátil jako Director of Football, Hughes odvedl v Bournemouthu skvělou práci a je sportovní ředitel a Arne Slot vypadá jako dobrej chlapík, tak věřím, že budeme nadále konkurence schopní. Ovšem přiznejme si, ostatní do toho pumpují mnohem víc. Na druhou stranu mně je liverpoolský "udržitelný model" hrozně sympatický!

12) Co bys ještě vzkázal?

Sleduj Football Fanatic's, DRBY dělám skoro každý den, jednou za týden podcast (YT a další), tipovačky s Betanem – docela to žije.

A kdyby tě to jó zajímalo, nejen s fotbalem, ale třeba Re-Play a SCORE, vydal jsem o tom knihu!

Zdravím všechny fotbalový fanatiky a díky za přečtení, Mikoláš!

Hodnocení obchodu na Zboží.cz