Football Manager 2024 | Další novinka | Individuální cíle hráčů a logika interakce | F-mko.cz

25.09.2023
Football Manager 2024 | Další novinka | Individuální cíle hráčů a logika interakce | F-mko.cz
Football Manager 2024 | Další novinka | Individuální cíle hráčů a logika interakce | F-mko.cz

Pěkné úterní dopoledne Vážení. Čas neúprosně kvapí a tak tu máme další ohlášenou novinku pro Football Manager 24

Ať už váš tým skóruje v desátém zápase v řadě za sebou, nebo vaše pevná obrana udrží další čisté konto, nebo vaše nejlepší naděje naplní svůj potenciál, není nic uspokojivějšího než sledovat, jak se plán ve Football Manageru naplňuje.

Na cestě ke slávě se někdy vyskytnou překážky. Propady formy, pokles standardů v tréninku a nespokojenost hráčů mohou překazit vaše plány a donutit vás přehodnotit nakonec přístup.

Ve hře Football Manager 2024 tak nyní můžete své hráče inspirovat, aby se snažili ještě více a nastavit jim cíle, které zvýší jejich výkonnost. Vedle toho jsme také byly také zavedené změny ve způsobu, jakým komunikujete s hráči a zaměstnanci, aby bylo zajistilěno, že vaše rozhovory budou realistické a konstruktivní.

Pojďme se ponořit do detailů...

Udržujte hráče hladové pomocí cílů

Motivujte svůj tým a pomáhejte hráčům na hostování dosáhnout co největšího herního vytížení pomocí individuálních výkonnostních cílů, abyste ze svých hráčů dostali maximum. Oblasti, na které se budete moci zaměřit jsou:

  • Zlepšení v tréninku (nová pozice, role, vlastnosti a průměrné hodnocení)
  • Góly
  • Asistence
  • Čistá konta
  • Výkony v zápasech (první, nebo rezervní tým)
Udržujte hráče hladové pomocí cílů
Udržujte hráče hladové pomocí cílů

Možnost stanovit cíl se nabídne pokud hráče chválíte, kritizujete za jeho nedávné výkony, když se vyjadřujete k hráči, který odchází na hostování, při vyjednávání o nových smlouvách a prodloužení hráčů nebo jako způsob řešení nespokojenosti hráče. Mějte na paměti, že hráč i jeho agent mohou chtít o tom vyjednávat.

Při stanovování cíle je třeba vzít v úvahu také osobnost hráče, jeho vztah k vám a kontext dané situace.

Například při důležitých jednáních o smlouvě může nabídka hracího času výrazně zvýšit zájem hráče o vstup do vašeho klubu, ale může být obtížné zdůvodnit, zda by váš potenciální hráč měl mít za několik let slíbené pravidelné místo.

V ročníku FM2024, který je úzce propojen s příslibem hrací doby, tak budete moci nabídnout cíl na obrazovce pro vyjednávání o smlouvě. Pokud například nadějný útočník požádal o to, aby se v rámci svého herního času v sezóně 2025/26 stal pravidelně nastupujícím hráčem, můžete nyní reagovat nabídkou gólů pro sezónu 2024/25, kterým mohou být góly v ligových zápasech. Pokud by tento gólový cíl splnil, očekávalo by se, že dohodu dodržíte a v následující sezóně ho zařadíte do týmu jako regulárního hráče základní sestavy.

Udržujte hráče hladové pomocí cílů2
Udržujte hráče hladové pomocí cílů2

Po nastavení cílů můžete sledovat, jak hráči postupují, pomocí nové karty Cíle na úvodní obrazovce, kde budete moci sledovat i názory hráčů na jejich pokrok.

U zapůjčených hráčů budou fialově zvýrazněny všechny herní časy, plány nebo cíle, aby bylo jasné, že se týkají pouze jejich hostování a nejsou specifické pro váš klub.

Hráči, které si vypůjčíte, mohou přijít s cíli, které si stanovil jejich mateřský klub, takže dodržení podmínek hostování pomůže hráči splnit jeho vlastní cíle.

Vaši zaměstnanci vám mohou prostřednictvím schůzek zaměstnanců, nebo položek v e-mailové schránce poradit, kde je podle jejich názoru vhodné, abyste hráči nabídli cíle.

Pokud hráč úspěšně splní svůj cíl - například dosáhne požadovaného počtu gólů, poskytne stanovený počet asistencí, nebo dosáhne dobrého hodnocení v tréninku, budete mu moci pogratulovat, ale také mu můžete slíbit něco, co budete muset splnit, například nabídnout mu novou smlouvu. Ujistěte se tedy, že dodržíte, že budou vaši hráči a potažmo váš mančaft spokojení.

Samozřejmě i opačně. Pokud se hráči nepodaří splnit požadovaný cíl, upozorní vás na to styčný důstojník pro hráče, který vám vysvětlí reakci na nesplnění cíle a uvede, kdo je podle něj na vině. Na vás samozřejmě následně bude, jak situaci vyřešíte.

Pokud se to nepodaří více hráčům, budete mít možnost projednat nevyřešené sporné otázky přímo s těmito hráči. Ty mohou vzniknout kvůli problémům, které s vámi hráč již má, což se může týkat například hracího času, nebo kvůli problémům, které má zapůjčený hráč se svým manažerem.

V případě selhání může hráč reagovat různými způsoby. Pokud se přiblížil ke splnění cíle, může se hráč vrátit a pokusit se cíl splnit. Hráč se také může odvolávat na další ukazatele, které zvýrazňují pozitivní úroveň výkonu. Například, přestože nesplnil vámi stanovený cíl v podobě vstřeleného gólu, mohl v daném období zaznamenat několik asistencí.

Pokud zranění způsobí nesplnění cíle, hráč se smíří s tím, že cíl nemohl být v tomto okamžiku splněn.

Pokud tedy cítíte, že váš hvězdný útočník potřebuje více motivace před brankou, nebo chcete, aby váš nadějný mladík udělal velké pokroky na hostování, pak individuální cíle vám dají příležitost vyzvat hráče, abyste maximalizovali jejich schopnosti.

Lepší konverzace se změnami logiky interakcí

Nově přidané cíle pro hráče jsou součástí širší skupiny změn, které se snaží herní série Football Manager 2024 udělat ještě více pohlcujícím zážitkem, než předchozí verze hry - a to si vyžádalo velké změny v logice interakcí.

Nejde jen o nové interakce s cíli pro hráče, nebo interakce s agenty, ale také o stovky dalších oblastí hry, kde vedete rozhovory s hráči nebo jejich agenty, aby se mohli stát ještě věrohodnějšími. Často mluvíme o tom, jak důležité je pro zážitek z hraní Football Manageru pozastavení nedůvěry, a ve hře se vyskytly situace, kdy vaši hráči mohli reagovat extrémně jednoduše proto, že neměli možnosti, jak to neudělat.

Jednou z velkých změn, která byla v interakcích ve FM24 provedena, jsou vylepšení systému závažnosti řetězců, který umožňuje, aby každá pozitivní nebo negativní reakce počítače měla tři různé varianty závažnosti - s více než 2000 novými reakcemi AI.

Nyní tak budete svědky méně případů příliš přísných a nerealistických reakcí hráčů. Pokud například váš hvězdný útočník právě sám dovedl tým k vítězství a vy ho chcete zasypat chválou, je méně pravděpodobné, že bude reagovat extrémně. Nyní pozitivní, netuctové a negativní reakce různých úrovní přesněji budou odrážet jejich názory.

Tam, kde je to vhodné, bude také poskytnut širší kontext pro reakce, což pomůže poskytnout dodatečnou argumentaci a příležitost přesvědčit je, aby změnili svůj názor, pokud nejste zcela na stejné vlně ohledně tématu konverzace.

Byly také vyřešeny problémy, které se týkaly případů nereálné nespokojenosti hráčů a jasnějšího zdůvodnění jejich obav. Pokud tedy hráč zvažuje, že po skončení smlouvy prozkoumá své možnosti, měly by být jeho touhy zřetelnější - ať už jde o lákadlo mezinárodního fotbalu, nebo třeba čekání na postup klubu.

Jinde jsou požadavky na sliby jasnější, což vám usnadní zjistit, jak se hráči staví k aktuálnímu pokroku - například ke slibu posílit obranu. Pokud slib splníte dříve, bude daný hráč logicky spokojenější - místo aby musel čekat až do konce data slibu, než se jeho spokojenost změní.

Výsledkem této rozsáhlé práce je, že vaše interakce v systému FM24 bude mít za následek širší škálu realističtějších reakcí, a to jak z hlediska verbálního, tak z hlediska řeči těla, což vám zajistí skutečně konstruktivní rozhovory s hráči a zaměstnanci vašich klubů.

Získejte klíčové informace, které potřebujete na poradách zaměstnanců

Vylepšené byly též schůzky zaměstnanců, které jsou nyní lépe přizpůsobitelné a zobrazují nejdůležitější informace, které vás zajímají.

Když dojde na poradu zaměstnanců, můžete nyní jednotlivá témata přeskočit, pokud vás nezajímají, nebo nejsou relevantní pro vaše zaměření. Pokud například opravdu chcete se svými zaměstnanci mluvit o koučování, ale raději byste nábor nechali na jiný týden, nová možnost vám tuto příležitost poskytne.

Získejte klíčové informace, které potřebujete na poradách zaměstnanců
Získejte klíčové informace, které potřebujete na poradách zaměstnanců

Po kliknutí na "Nastavení schůzky" můžete nyní přizpůsobit předávání jednotlivých témat zaměstnancům. Budete mít možnost zahrnout do schůzek témata dílčí, dostávat shrnutí do e-mailové schránky, nebo některá témata do budoucna úplně vynechat - podle toho, co je pro vás důležité.

Když se ve vašich schůzkách objeví návrhy na zaměstnance, jejich klub a hodnocení byly odstraněny, aby se zobrazily relevantnější informace. Nyní se zobrazí jejich klíčové atributy pro navrhovanou pracovní pozici spolu s kontextem, proč byli doporučeni. Nové vyskakovací okno vám také umožní podívat se na stávající zaměstnance v dané roli ve vašem klubu.

Získejte od svých hráčů a zaměstnanců více

Cíle, změny interakce a vylepšení schůzek zaměstnanců vás přiblíží klíčovým lidem ve vašem klubu. Realistické rozhovory vám pomohou stanovit důležité cíle pro vaše hráče a sdělit důležité informace vašemu personálu.

Tento týden asi o víkendu vám přineseme také všechny důležité informace o končících členských kontech a co a jak dále.

Zdroj: www.footballmanager.com

Děkujeme za Vaši podporu, ďakujeme! Pěkný zbytek dnešního dne Vám přeje F-mko.cz, také náš druhý čistě fotbalový e-shop https://www.eshop-fmko.cz/

Hodnocení obchodu na Zboží.cz