Football Manager 2024 | Další novinka | Osvěžení a aktualizace standartních situací a debut trenérů | F-mko.cz

10.11.2023
Football Manager 2024 | Další novinka | Osvěžení a aktualizace standartních situací a debut trenérů | F-mko.cz
Football Manager 2024 | Další novinka | Osvěžení a aktualizace standartních situací a debut trenérů | F-mko.cz

Pěkný páteční podvečer pánové a dámy. Pokračujeme neúprosným tempem v ohlašování novinek pro Football Manager 24. Dnes se zaměříme na tak dlouho očekávané standardní situace.

Ať už jsou silným zdrojem gólů, nebo jednou z klíčových obranných předností vašeho týmu, standardní situace jsou nedílnou součástí každého fotbalového zápasu a taktického přístupu každého manažera.

Mnoho elitních klubů v posledních sezónách doplnilo své trenérské týmy o specialisty právě na standardní situace, protože se snaží najít další 1%, které by jim pomohlo překonat ty nejsilnější soupeře. Jejich příchod na scénu vedl k tomu, že mnozí z vás na fórech a sociálních sítích navrhovali, aby byl vylepšen způsob standardních situací ve Football Manageru 2024.

Nyní ve FM24, v dosud nejkomplexnějším vydání celé herní série, se díky odborným poznatkům klíčových kontaktů z oboru poprvé objevují speciální trenéři na právě zmíněné standardní situace, kteří vám pomůžou ve zbrusu novém editoru standardních situací.

Nový silný hlas ve vašem personálu zaměstnanců

Ve FM24 jsou nyní trenéři standardních situací specializovanou funkcí zaměstnanců. Aby to bylo možné, každému trenérovi v databázi byl přidán atribut standardních situací, který označuje jeho schopnost trénovat hráče v těchto taktických aspektech.

Jak již bylo řečeno, profily trenérů standardních situací vypadají trochu jinak, než profily ostatních trenérů v předchozích vydáních Football Manageru. Namísto panelu se znalostmi o skautingu na pravé straně nyní uvidíte jasně vyznačené jejich preference v oblasti standardních situací. Tyto preference zahrnují vše od typu stylu podání, kterému dávají přednost, až po způsob, jakým rádi rozestavují obranu.

Pokud ve vašem klubu chybí standardních situací a máte prostor si ho najmout, budete vyzváni, abyste ho podepsali při setkání zaměstnanců.

Nový silný hlas ve vašem personálu zaměstnanců
Nový silný hlas ve vašem personálu zaměstnanců

Nový tok pro nastavení předvoleb standardních situací

Tito noví trenéři budou mít velký vliv na vaši kariéru prakticky ihned, protože budou hnací silou osvěženého editoru pro standardní situace.

Tento editor představuje výrazný posun oproti tomu, jak bylo k nastavení přistupováno v předchozích vydáních Football Manageru. Nyní se v každé sestavě a scénáři soustředíte na hráče s nejvhodnějšími atributy, místo na jejich pozice ve vaší taktice.

Ať už přenášíte vaši rozehranou hru z FM23, nebo píšete nový fotbalový příběh, trenéři standardních situací vám předloží šest klíčových otázek, které se zaměřují na vaše defenzivní i ofenzivní preference.

První otázka vás požádá, abyste uvedli, zda chcete, aby váš tým bránil pomocí zónového, hybridního systému, nebo osobní obrany. Každá možnost bude mít své vlastní kontextové vysvětlení a vizualizaci a také samozřejmě nápovědu, která znázorní klíčové výhody a nevýhody každého taktického přístupu. Přidán byl taktéž také údaj o tom, jakou možnost preferuje váš trenér standardních situací.

Nový tok pro nastavení předvoleb standardních situací
Nový tok pro nastavení předvoleb standardních situací

Následně budete dotázáni na to, jak agresivně chcete útočit z protiútoků, zda chcete, aby vaši hráči mířili na bližší nebo vzdálenější tyč nebo do středu pole, a zda upřednostňujete centry z křídel a podobně.

Přizpůsobivější a inteligentnější rutiny

Váš trenér standardních situací použije odpovědi, které mu poskytnete, k vytvoření úvodních postupů pro rohové a volné kopy pro každý scénář.

Po vytvoření těchto postupů nyní uvidíte, že ke každé standardní situaci jsou přiřazeny specifické role. Například při rohovém kopu jsou klíčové role mimo rozehrávajícího hráče následující:

  • Vzdušná hrozba
  • Hrozba v pokutovém území
  • Kreativita

Namísto toho, abyste museli pokyny ručně přiřazovat ke konkrétním pozicím, jsou nyní pokyny automaticky přiřazovány vaším týmem zaměstnanců ke každé z těchto čtyř kategorií rolí. Například místo toho, abyste řekli, že chcete, aby váš střední obránce na pravé straně útočil na vzdálenější tyč, bude nyní tento úkol přidělen vašemu největšímu vzdušnému nebezpečí. Každá kategorie rolí je seřazena od největšího po nejmenší, přičemž hráč s nejvyšším ukazatelem je přiřazen nejvhodnějšímu hráči v daný den zápasu.

Přizpůsobivější a inteligentnější rutiny
Přizpůsobivější a inteligentnější rutiny

Tyto statistiky a řazení se nyní automaticky aktualizují, když změníte výběr týmu, sestavu nebo provedete změny, což znamená, že už nebudete muset při každé změně manipulovat s nastavením.

Tyto žebříčky hráčů jsou doplněny novým seznamem priorit, který vám a vašemu trenérovi standardních situací umožňuje určit, které role jsou podle vás u jednotlivých typů situací nejdůležitější. Pokud je některý z vašich hráčů na základě svých atributů zařazen na první místo ve více rolích, bude přiřazen k té, která je v seznamu priorit umístěna logicky výše.

Přizpůsobivější a inteligentnější rutiny2
Přizpůsobivější a inteligentnější rutiny2

Ve Football Manageru 2024 byl také zaveden nový koncept seznámení se standardními situacemi se sadou dílů, který odráží práci hráčů na jednotlivých sestavách v tréninku. Tato lepší znalost, stejně jako chytřejší způsob stanovení priorit vašich hrozeb, vám pomůže odblokovat obranu soupeře a lépe realizovat vaši filozofii standardních situací.

Přizpůsobivější a inteligentnější rutiny3
Přizpůsobivější a inteligentnější rutiny3

Pokud chcete přidat nové variace útočných rohových a volných kopů, máte na výběr, zda zkopírujete sestavu, kterou původně vytvořil váš trenér standardních situací, nebo jednoduše vytvoříte svou. Přidání jakékoli nové sestavy vyvolá vyskakovací okno, které vám umožní uvést četnost, s jakou jednotlivé sestavy v zápasech používáte, čímž získáte další nástroj pro optimalizaci třeba vašich útočných hrozeb.

Při prohlížení tvorby standardních situací pro volné kopy si všimnete, že bylo například několik pokynů, které lépe odrážejí způsob, jakým k nim týmy přistupují v reálném fotbalovém světě. Patří mezi ně pokyn pro výšku obranné linie u volných kopů z rozehrávaných z krajů hřiště a pokyn "Zeď v případě potřeby", který umožňuje brankářům rozhodnout, pokud to uznají za vhodné.

Autentičtější autová vhazování

Ruku v ruce s tím, jak týmy přistupují k vhazování v profesionálním fotbale, byl změněn též přístup oproti předchozím vydáním F-Mka. Nyní vás trenér standardních situací požádá, abyste uvedli, jak chcete řešit vhazování v obranné, střední a útočné třetině hřiště. V prvních dvou případech máte možnost "udržet míč v držení" nebo "pracovat u lajny", zatímco v útočné třetině si můžete vybrat, zda chcete míč zpracovat do přihrávky, nebo rovnou provést dlouhý výhoz.

Autentičtější autová vhazování
Autentičtější autová vhazování
Autentičtější autová vhazování2
Autentičtější autová vhazování2

Po výběru preferencí pro každou ze tří oblastí hřiště vygeneruje trenér trenér standardních situací stejným způsobem jak u rohových, tak u volných kopů a hráčům budou automaticky přiřazeny role na základě jejich rozdělení atributů.

Zefektivnění vašich tvůrčích schopností

Stejně jako seznamy hráčů pro každou sestavu budou nyní všichni náhradníci automaticky přiřazeni vaším personálem.

Samotní exekutoři budou nyní řazeni na základě příslušných atributů a všimněte si, že dodávky jsou nyní kategorizovány podle švihu, nikoli podle levé nebo pravé strany.

Místo toho, abyste museli kopírovat nastavení na obě strany, stačí nyní vytvořit sestavu a ta se použije na obě strany hřiště, pokud máte v seznamu exekutorů hráče s vhodnou nohou.

Pokud chcete, aby vaši hráči zahrávali autové vhazování z jedné strany tak a vhazování z druhé strany onak, můžete toho nyní dosáhnout buď nastavením hráče jako "určeného specialisty" v nabídce hráčů, který bude zahrávat každý rohový nebo volný kop, nebo výběrem pouze pravonohých, či levonohých hráčů pro danou sadu.

Po provedení těchto změn v editoru standardních situací byly nyní odděleny pokutové kopy do samostatné karty. Zde jsou k dispozici dvě další možnosti přizpůsobení, včetně možnosti, která vám umožní změnit exekutora, pokud vaše první volba v dřívější fázi hry penaltu promarnila.

Diktování úrovně vaší odpovědnosti

Mějte na paměti, že postupy, které trenéři standardních situací vytvoří, nejsou zcela pevně dané a vy je můžete upravovat, měnit a přizpůsobovat.

Pokud jste s nimi však spokojeni, je to místo, kde se váš kouč standardních situací může uplatnit, protože můžete delegovat plnou odpovědnost za všechny aspekty standardních situací ve vaší kariéře, právě na něj. Pokud budete chtít, může se o vše starat v tréninku a aktualizovat seznamy hráčů a hráčů na standardních situací, jakmile provedete změny ve výběru týmu a širším kádru.

V konečném důsledku to znamená, že vaše postupy při provádění standardních situací budou nyní lépe odpovídat vašim konkrétním preferencím a, že jakmile budou nastaveny, můžete se do nich zapojit tak moc nebo tak málo, jak jen budete chtít a potřebovat, s vědomím, že máte za sebou odborné znalosti a podporu specialisty.

Diktování úrovně vaší odpovědnosti
Diktování úrovně vaší odpovědnosti

Porozumění silným stránkám soupeřů při standardních situacích

Kromě toho, že vám Football Manager 2024 pomůže s vytvářením a rozvojem sestav a standardních situací, vám také poskytne lepší přehled o přístupu vašich soupeřů.

Přidáno bylo několik nových vizualizací, které ilustrují, jak silné jsou týmy a jednotliví hráči při útočení i bránění standardních situací. K dispozici je také nový typ vizuálu, který bude užitečný pro zjištění, kam má tým tendenci směřovat své exekuce těchto standardek, což vám umožní spolupracovat s týmem specialistů na vývoji a přizpůsobení pro každé utkání.

Porozumění silným stránkám soupeřů při standardních situacích
Porozumění silným stránkám soupeřů při standardních situacích

Účinkování na obou koncích hřiště

Zavedení funkce editoru standardních situací a osvěžení editoru právě těchto standadek vám přináší nové a osvěžené způsoby, jak vytvářet vítězné sestavy v každém z vámi zvolených scénářů.

Zdroj: www.footballmanager.com

Děkujeme za Vaši podporu, ďakujeme! Pěkný zbytek dnešního dne Vám přeje F-mko.cz, také náš druhý čistě fotbalový e-shop https://www.eshop-fmko.cz/

11.04.2024

Zvládnutí týmových rozhovorů ve Football Manageru 2024 | F-mko.cz

Hodnocení obchodu na Zboží.cz