Football Manager 2024 | Další novinka | Zlepšení kvality života- část 2 | F-mko.cz

23.11.2023
Football Manager 2024 | Další novinka | Zlepšení kvality života- část 2 | F-mko.cz
Football Manager 2024 | Další novinka | Zlepšení kvality života- část 2 | F-mko.cz

Pěkný pátek 13-náctého přejeme. Dnes vám servírujeme opět další novinku pro Football Manager 2024.

Jak bylo tento týden již zmíněno v první části, naším záměrem je v těchto blozích shrnout některé z funkcí, které nazýváme "kvalita života" - v podstatě jde o ty menší změny, které vám pomohou hrát lépe hru a vytěžit z každé kariéry to nejlepší.

Mnoho věcí, o kterých zde mluvíme, byly hlavně navržené vámi na komunitních fórech. Vyzýváme i všechny ostatní, které mají nápady pro tuto herní sérii, aby je napsali na oficiální fórum, aby se na ně tým designérů mohl opět podívat.

Pojďme se nyní "ponořit" do další várky odhalení, z nichž některá nejsou vůbec malá...

Příprava na utkání

Pro Football Manager 2024 byla do sekce Trénink přidali nová karta nazvaná jednoduše Příprava na zápas. Ta a samozřejmě samotná sekce zaměřená na zápas, která se v ní nachází, jsou součástí další snahy odrážet způsob, jakým to dělají skutečné kluby a skuteční manažeři.

Před každým zápasem obdržíte novou zprávu ve vaší e-mailové schránce, která vám umožní nastavit jedno taktické zaměření a dvě zaměření na standardní situace.

Když kliknete na rozbalovací nabídku Taktická příprava, zobrazí se možnosti, které si můžete vybrat, a po najetí myší se změní popis společně s návrhem personálu, které z taktických oblastí soupeře chcete se svým týmem nastudovat.

Příprava na utkání
Příprava na utkání

Podobně se po kliknutí na některou z rozbalovacích nabídek Příprava sestavy zobrazí různé možnosti, z nichž si můžete vybrat, společně samozřejmě s doporučením personálu, zda byste se měli před utkáním třeba zaměřit na útočné přednosti vašeho soupeře, nebo naopak na zdůraznění jeho slabin v obraně.

Panel pro zpětnou vazbu k utkání

Dále byl provedena celá řada vylepšení vizuálního prostředí panelu se zpětnou vazbou před zápasem, například:

 • Pokud má váš kapitán, nebo zástupce kapitána pozoruhodnou reakci, objeví se na panelu jako nejdůležitější zpětná vazba.
 • Uvidíte samozřejmě i reakce ostatních hráčů, takže přesně vidíte, kdo reaguje kladně a kdo záporně.
Panel pro zpětnou vazbu k utkání
Panel pro zpětnou vazbu k utkání

Nabídka k hostování nově také prostřednictvím rozvojového oddělení

Rozvojové oddělení nyní bude mít nově možnost posoudit mladé talenty a následně je nabídnout přímo jiným klubům na hostování s cílem zvýšit jejich šance na uplatnění v prvním týmu.

Výměnné obchody hráčů

Když jste uprostřed jednání o přestupu a chcete přidat hráče na výměnu, můžete nyní někoho vybrat z rozbalovací nabídky, místo abyste museli přejít na jinou obrazovku a ručně ho přidat prostřednictvím pravého tlačítka na myši.

Výměnné obchody hráčů
Výměnné obchody hráčů

Přehled manažerů v jednotlivých soutěžích

Soutěžní panel nyní zobrazuje všechny manažery ve vaší lize. Zahrnuje také ukazatel "Délka působení u týmu", takže můžete snadno porovnávat délku svého působení se svými soupeři.

Nejvíce ligových titulů a statistiky šampionů

Přidáno bylo taktéž několik nových položek příchozí pošty, které shrnují týmy s nejvíce ligovými tituly v dané ligové soutěži a poskytují vám herní statistiky týmu, který byl jmenován šampionem.

Vylepšení Fantasy draftu

Fantasy Draft získal ve Football Manageru 2024 řadu vylepšení kvality života, můžeme zmínit například:

 • Funkce užšího výběru během draftu nyní zobrazuje všechny hráče, které jste zařadili do užšího výběru, a ne pouze ty, kteří splňují určitá omezení.

 • Bylo nyní přidáno  důležité tlačítko "Přeskočit kolo".

Pravidla soutěží

Každý rok provede tým vývojářů  revize stovky pravidel soutěží po celém světě z důvodu zajištění aktuálnosti ligových pravidel všech zemí. Ať už se jedná o změny v pravidlech,  v pracovních povoleních, o tom, co odděluje týmy při rovnosti získaných bodů, o pravidlech pro mládež nebo o čemkoli mezi tím, neúnavně pracují na tom, aby vše bylo v pořádku.

Nebudeme zde vyjmenovávat všechny změny, ale chceme poukázat na to, do jakých detailů se tento tým spolu s celosvětovým týmem s více než 1400 výzkumníky pouští. Zde je 10 příkladů, na kterých tým pro Football Manager 2024 pracoval.

 • Gibraltar je nyní výchozí hratelnou zemí, nikoliv samostatně stažitelnou ze služby Steam Workshop. To znamená, že letos jsou k dispozici hned dva nové hratelné národy, přičemž již dříve bylo oznámeno přidání japonské nejvyšší ligy prostřednictvím licence J. League.
 • Nové změny v systému anglických pracovních povolení - včetně sdělení světu, co vlastně znamená ESC!
 • Změny formátu velkých soutěží (včetně severoamerických soutěží národních týmů a klubových týmů, formátu mistrovství světa 2026, nového formátu mistrovství světa klubů od roku 2025).
 • Umožněn byl dynamický anglický mládežnický systém, v jehož rámci se nyní mládežnický tým klubu posune o úroveň výše, nebo níže v mládežnických soutěžích na základě hodnocení mládeže klubu.
 • Umožněna byla funkce pro pořádání turnaje s více než třemi zeměmi.
 • V kanadské Premier League má nyní play-off na konci sezóny dynamický formát založený na tom, že týmy dodržují pravidla ligy, která stanoví, že hráči do 21 let musí odehrát určitý počet minut za sezónu, aby se jejich tým mohl zúčastnit play-off.
 • V řadě lig byla sjednocena pravidla pro střídání a zahraniční hráče. Dále byly přidano několik nových pravidel na obrazovku Pravidla soutěže, například kdy se vyplácejí prize money a které týmy nemají nárok na postup.
 • V Argentině přibyla nová souhrnná tabulka pro kvalifikaci do kontinentálních klubových soutěží.
 • V Malajsii bylo zavedeno nové pravidlo o zahraničních hráčích pro Superligu.
 • V Turecku bylo zavedeno dynamické losování týmů do skupin 2. ligy.

Než utečete od čtení tohoto článku musíme se zmínit ještě o jedné věci, a tou je rychlost hry.

Člověk by řekl, že vzhledem ke všem změnám ve Football Manager 2024, včetně všech nových funkcí a zápasového enginu  bude vyžadovat lepší stroje a zpomalení hry že?

Po rozsáhlém testování v posledních týdnech můžou vývojáři prozradit, že FM24 je díky optimalizaci jejich týmu skutečně rychlejší než Football Manager 2023.

Zdroj: www.footballmanager.com

Děkujeme za Vaši podporu, ďakujeme! Pěkný zbytek dnešního dne Vám přeje F-mko.cz, také náš druhý čistě fotbalový e-shop https://www.eshop-fmko.cz/

Hodnocení obchodu na Zboží.cz