Football Manager 2025:Aktualizace vývoje 1 | F-mko.cz

27.06.2024
Football Manager 2025:Aktualizace vývoje 1 | F-mko.cz
Football Manager 2025:Aktualizace vývoje 1 | F-mko.cz

Pěkný den, máme tu první oficiální informace ohledně simulace Football Manager 2025. Dnes došlo k oznámení první informací z hlediska vývoje FM2025.

Najít správnou míru transparentnosti je pro nás opravdu důležité. Mnozí z vás jsou s námi na této cestě již 30 let - další se k nám přidali v průběhu cesty a vy jste našimi největšími ambasadory. Proto se s vámi dělíme o informace, jakmile jsou k dispozici a vysvětlujeme vám nové rozhodnutí a informace, abyste pochopili procesy, které při tvorbě Football Manageru probíhají. To je obzvlášť důležité, protože Football Manager 2025 bude znamenat v mnoha ohledech nový začátek!

Proč "správná míra transparentnosti", a ne jen "transparentnost"? Vždy existují věci, o kterých nemůžeme mluvit, máme závazky vůči různým partnerům a jako hra, která simuluje skutečný fotbalový svět, je zde vždy několik pohyblivých částí. Je tu realita, že ne každý chce mít vše sdílené do nejmenších detailů a jak jsme se nedávno přesvědčili v souvislosti s novou velkou licencí, překvapení mohou být také velmi zábavná a přinést nečekané vzrušení.

V tématu transparentnosti pokračujeme slíbenou aktualizací Football Manageru 2025 za druhé čtvrtletí tohoto roku, která shrnuje posledních několik měsíců vývojového cyklu a poodhaluje oponu nad nadcházejícím vzrušujícím obdobím.

Toto důležité období v historii studia vývojáři zahájili v minulých týdnech odhalením nového loga a identity značky Sports Interactive a následným velkým oznámením nového partnerství s Premier League. O tuto licenci společnost usilovala více než 20 let a jsou hrdí na to, že se jim ji konečně podařilo získat. Vývojáři též slibují, že se už nemůžou dočkat, až pocítíte, jak obohatí váš zážitek z F-Mka. Ti bystřejší z vás si možná všimli i aktualizovaného loga Football Manageru právě vše v souvislosti s ročníkem 2025.

Možná jste také zaznamenali informaci o tom, že hra Football Manager 2024 dosáhl obrovského milníku v počtu 10 milionů hráčů, což je zdaleka nejvíce, kolik kdy bylo v celé herní sérii  Football Manager bylo.

Pojďme se již nyní podívat na první novinky z hlediska zmíněného vývoje pro Football Manager 25 [PC/Mac], Football Manager 25 Console [Xbox One/S/X a PlayStation 5. Další novinky pro Football Manager 25 Touch a Football Manager 25 Mobile budou následovat později v tomto cyklu.

Nová éra

FM25 alias Football Manager 2025 bude další významnou kapitolou na cestě za nejvěrnější fotbalovou manažerskou hrou na trhu. Jednoduše řečeno, půjde o největší změnu, do které se společnost pustila z předchozí značky a ročníků Football Manager a největší technologickou změnu za posledních více než 20 let.

Přechod na engine Unity je obrovský úkol. Poskytuje neuvěřitelné stavební kameny pro vytvoření nových základů, uvolnění potenciálu a posílení budoucí vize pro Football Manager s vylepšenou grafickou věrností a efektivnějšími vývojovými procesy. V budoucnu a s přibývajícími zkušenostmi to povede k rychlejší tvorbě a implementaci herních funkcí a následných designových úprav.

Football Manager 2025 bude v podstatě výchozím bodem pro dalších 20 ročníků.

V této aktualizaci číslo 1 vám přinášíme první pohled na zbrusu nové uživatelské rozhraní, které vám přiblíží, co vývojářům nový engine Unity umožňuje. Je zde také přehled několika těžkých rozhodnutí, která musela být učiněna a která ovlivňují některé způsoby, jakými menšina některých manažerů hraje hru.

Než se k tomu dostaneme, jak již zajisté víte, na přidání ženského fotbalu do Football Manageru společnost pracuje již několik let. Můžeme vám potvrdit, že společnost již získala několik licencí pro FM25 a je přesvědčena, že další ženské licence budou následovat.

Co se ve Football Manageru 2025 tedy změní?

Nejprve si povíme o funkcích a režimech, které nebudou ve Football Manageru 25 k dispozici okamžitě

Pokřiky u postranní čáry

Nejpoužívanější funkcí, která ve Football Manageru 2025 nebude budou pokřiky od postranní čáry, které se v dohledné době nevrátí.

Pokřiky od postranní čáry jsou v sérii již mnoho let a upřímně řečeno, nikdy s nimi nepanovala spokojenost. Hráčům například nebylo jasné, jak dlouho pokřik trvá a ještě další s tím spojené. Výsledkem tedy bude, že pokřiky od postranní čáry prozatím ze hry zmizí. Vývojáři by si moc přáli, aby se vrátily, ale objeví se znovu až vývojáři uznají za vhodné.

Obrazovka sociálních médií a tabule s daty

Aby bylo dosaženo optimalizace uživatelského rozhraní i uživatelský zážitek, vývojáři odstranili obrazovku sociálních médií na míru pro Football Manager 2025. Nemusíte se ovšem bát. Všechny klíčové informace z ní se budou i nadále objevovat v ostatních oblastech hry a příznivci budou tak stále její nedílnou součástí.

Vzhledem k tomu, že se data používaná ve fotbale neustále vyvíjejí, důkladně se společnost také zamyslela nad tím, jak se zobrazují a budou zobrazovat v systému FM. Většina stávajících datových metrik a vizualizací bude i nadále ve Football Manageru 2025 dostupná a již nyní pracují vývojáři na dalších vizualizacích, které budou přidány v dalších vydáních Football Manageru

Tabule s daty, což byly další individuální a týmové údaje a pokyny přístupné přes profily hráčů, však byla odstraněna. Po zavedení Data Hubu v posledních letech, který vám mnohem lépe prezentuje analytické údaje, se tabule s daty stala jednoduše zbytečnou věcí. Její používání kleslo z 10 % na méně než 1 %.

Vytvoření klubu

Víme, že pro spoustu z vás se jedná o velmi oblíbený režim vedle režimu kariéry a síťové kariéry, přičemž 5 % z vás používá právě vytvoření nového klubu na platformách, kde je k dispozici. Přesto toto procento neustále klesá.

Do letošního spuštění se vývojářům nedaří zlepšit zážitek z právě ve zmíněném vytvoření nového klubu na požadovanou úroveň. Proto se společnost rozhodla, že nebude spěchat a tato možnost bude vrácena nejdříve ve Football Manageru 2026 společně s mnoha změnami a vylepšeními.

Versus režim

Tento mó hraje cca 0,5 % našeho publika. S přepracováním režimu Versus společnost zatím nezačal. Stále se jí líbí, ale je možné, že bude nahrazen něčím jiným nebo se vrátí ve zcela jiné podobě.

Režim výzvy

Režim výzvy, který je součástí série her pro konzole, dotykové zařízení a mobilní zařízení, se má v současné době vrátit kompletně přepracovaný v ročnících Football Manager 26, nebo Football Manager 27.

Při svém prvním spuštění byl sice populární, ale jeho využití mimo mobilní zařízení v posledních několika letech dramaticky pokleslo a nyní jej hraje méně než 0,5 % publika.

V současné době diskutují vývojáři o tom, jak a kdy se režim výzvy vrátí, aby bylo zajištěno, že se vrátí s co nejlepším a nejpoutavějším zážitkem.

Fantasy draft

Tento režim nebude možné hrát v první den vydání FM2025, ale vrátí později a to mnohem vylepšený společně s aktualizací hlavních dat. Vydávání dalších nových funkcí v polovině cyklu bude v pravidelnější.

Nové uživatelské rozhraní pro novou éru

Nyní přejdeme k zásadní změně, kterou zažijete hned v první den vydání a spuštění Football Manageru 2025!

Již dříve Miles Jacobson hovořil o tom, že uživatelské rozhraní bude velmi odlišné. I když společnost ví, jak je důležité, tak také ví, že stejně důležité je UX.

Díky novému uživatelskému rozhraní tým vytvořil výkonné designové a technické základy, které lze v budoucnu snadno rozšiřovat a vylepšovat. To znamená, že každý budoucí přírůstek posílí UX, aniž by byla ohrožena konzistence uživatelského rozhraní.

Výzkumem těchto změn společnost strávila několik let, kdy se též učila, jak různé typy lidí hrají jejich hry: od prvních hráčů až po ty nejzkušenější.

Na základě těchto poznatků museli najít způsob, jak zpřístupnit všechny klíčové informace ve správný čas a zároveň nezahltit hráče. A moc dobře vědí, že to je těžká rovnováha.

Totéž platí o vytvoření designu, který je platformově agnostický a umožňuje snadné hraní, ať už máte myš a klávesnici, ovladač, nebo dokonce tablet apod.

Při řešení tohoto úkolu probíhala velmi úzká spolupráce s inženýry společnosti Unity, aby byl jejich engine přizpůsoben tak, aby vývojářům poskytl potřebnou flexibilitu a dynamiku z hlediska uživatelského rozhraní.

Představujeme nové dlaždice a karty

Nové uživatelské rozhraní a uživatelská příručka pro Football Manager 2025 se řídí systémem, který byl nazván pracovně "dlaždice a karty".

Dlaždice" je panel informací s několika různými stavy, od malého množství informací až po větší "karty", které obsahují více materiálu.

Tým designérů chtěl vytvořit něco, co by každému hráči pomohlo vybudovat pocit průzkumu a odhalit tak hloubku a detaily celé herní série Football Manageru.

V tomto systému jsou dlaždice způsobem, jak vzbudit zvědavost tím, že poskytují stručný přehled informací, zatímco kliknutí na karty odměňuje váš zájem dalšími podrobnostmi.

Dlaždice mají několik různých velikostí, které nazýváme "stavy" - to proto, aby bylo možno informace vhodně použít na různých obrazovkách a v různých scénářích.

Níže je příklad jedné dlaždice, Karta hráče, v těchto různých stavech. Těm, kterým se výše uvedený popis zdá příliš technický, poskytne tento vizuál důležitý kontext.

Sceenshot-Football-Manager-2025-CZ-F-mko-cz
Sceenshot-Football-Manager-2025-CZ-F-mko-cz

Na obrázku níže vidíte, co se stane, když kliknete na dlaždici formuláře - otevře se jednoduše okono "karta" s dalšími informacemi.

Screenshot-football-Manager-2025-Cz2-F-mko-cz
Screenshot-football-Manager-2025-Cz2-F-mko-cz

Tento design snižuje objem obrazovek ve hře, což usnadňuje navigaci, aniž by to bylo na úkor detailů. Méně textových stěn je dobrá věc, ne? (říká, že 2000 + slov :) )

Sbohem Doručená pošto, nově ro bude PORTÁL

Dalším aspektem práce na uživatelském rozhraní je studium neustálého vývoje způsobu, jakým lidé komunikují, komunikují a konzumují informace. 

Doručená pošta - historicky to byla obrazovka, na které lidé ve Football Manageru trávili nejvíce času, Nějakou dobu se to vyvýojářům zdálo dost zastaralé, vzhledem k tomu, že moderní fotbaloví manažeři tráví mnohem více času na svých telefonech než na noteboocích.

Vítejte na místě, kterému nyní budeme říkat jakýsi "portál".

Portál bude bohatším oknem do širšího fotbalového světa. Poskytne vám mnohem lepší nástroje pro rozvoj vašeho příběhu prostřednictvím sekcí agenda a zprávy, ale také vám poskytne větší přehled o dění kdekoliv jinde prostřednictvím sekcí zprávy a zápasy.

Screenshot-Football-Manager-2025-Cz3-fmko-cz
Screenshot-Football-Manager-2025-Cz3-fmko-cz

Nakonec se s vámi rádi podělíme ještě o jednu obrazovku, která ukazuje potenciál nového systému dlaždic a karet. Jedná se o novou obrazovku, která se zobrazí mezi nejdůležitějšími momenty zápasu - více informací o tom, jak to celé funguje, se dozvíte během našeho zářijového uvedení celé hry.

Sceenshot-Football-Manager-2025-Cz-4-F-mko-cz
Sceenshot-Football-Manager-2025-Cz-4-F-mko-cz
Vývojáři ví, že tyto změny představují velký posun oproti minulým verzím Football Manageru. Hry společnost tvoří již dlouho a z předchozích zkušeností, výzkumu a širší spolupráce v oboru ví, že na změny uživatelského rozhraní si lze zvyknout až po delší době. Přesto jsou si vývojáři jistí, že směr, kterým se ubírají, je správný.

Závěrem na co se podíváme v příštím díle?

Děkujeme za váš čas a přečtení a sdílení. Dnes to bude na úvod o Football Manageru 2025 vše.

Datum vydání Football Manageru 25 bude potvrzen na začátku září a ve stejnou dobu budou spuštěny předobjednávky. K

Krátce poté začneme odhalovat nové herní prvky. Jak vidíte z toho, co jsme zde sdíleli a co jsme již odhalili, bude toho hodně, do čeho se budete moci ponořit.

Zdroj: www.footballmanager.com

Děkujeme za Vaši podporu, ďakujeme! Pěkný zbytek dnešního dne Vám přeje F-mko.cz, také náš druhý čistě fotbalový e-shop https://www.eshop-fmko.cz/

Hodnocení obchodu na Zboží.cz