Hlavní důvody, proč se s Brentfordem ve Football Manageru 2022 zachráníte v Premier League | F-mko.cz

07.08.2021
Hlavní důvody, proč se s Brentfordem ve Football Manageru 2022 zachráníte v Premier League | F-mko.cz
Hlavní důvody, proč se s Brentfordem ve Football Manageru 2022 zachráníte v Premier League | F-mko.cz

Tak co, už pomaličku  přemýšlíte za koho začnete svou první hru ve Football Manageru 2022? Máme pro Vás Tip.

Zůstat v Premier League s nově postoupivším Brentfordem bude v novém Football Manageru 2022 těžkou výzvou, ale zde Vám přinášíme pár důvodů, proč by toho mělo být možné dosáhnout.

Poté co Brentford FC postoupil do Premier League, musí být šéf "Bees" Thomas Frank určitě štěstím bez sebe. Od roku 1991, kdy klub nedokázal uspět v devíti případech v play-off se už zdálo, že je to snad osud, jenže klub Brentford to po 74 leté absenci dokázal a vybojoval si postup do Premier League.

Brentford postupuje do Premier League
Brentford postupuje do Premier League

Prolomení kletby zvané Play-off

Ačkoli se v play-off pohybovali bezmála 30 let, Brentford během stejného období dokázal získat automatický postup 4x: od třetí ligové soutěže v letech 1992 a 2014 a od čtvrté ligové soutěže v letech 1999 a 2009. Mnozí měli pocit, že postup do Premier League Brentford může získat pouze, skončí na prvních dvou místech. Protože play-off by bylo pro ně přímo zakleté. Frank toho téměř dosáhl ve své první managerské sezóně (2019/20), ale nakonec se to nepodařilo, protože klub nakonec ztratil 2 potřebné body na postup z druhého místa, poté co prohrál poslední dva zápasy sezóny. Kdyby poslední den porazili Barnsley doma, postupoval by. Místo toho klub musel opět bojovat ve svém devátém play-off, kde ve Finále samozřejmě prohrál s Fulhamem.

V sezóně 2020/21 skončili opět na třetím místě, tentokrát zaostali o čtyři body za Watfordem, přestože dokázali získat o 6 bodů více. Sezónu zakončily také mnohem lépe, když vyhráli poslední čtyři zápasy v řadě a v posledních 12 zápasech zůstali neporaženi. Ale přesto se rýsoval "přízrak" dalšího play-off, přičemž prvním testem byl Bournemouth. První zápas skončil porážkou 1: 0, ale odvetu klub zvládl a zvítězil poměrem 3:1, takže "včely" byly opět jen krůček od elitní soutěže. Tentokrát to už ovšem jednoduše konečně vyšlo, protože Frankovi muži porazily ve finále Swansea City a zajistily si tak konečně své místo v Premier League.

Není překvapením, že jsou většinou sázkových kanceláří považováni za jednoho z největších favoritů na sestup, protože rozdíl mezi Premier League a Championship se každou sezónou neustále zvyšuje.

Vyrovnaný a dobře vybalancovaný kádr

Brentford má takto na "papíře" skvěle vypadající tým nabitý mezinárodními fotbalisty, jakými jsou Christian Norgaard a Mathias Jensen z Dánska, švéd Pontus Jansson, Jamajčan Ethan Pinnock a fin Marcus Forss. Brankář David Raya je také velmi dobře hodnoceným gólmanem. Dříve již nastupoval za Blackburn Rovers. Rayaovi je stále pouze 25 let a má tak všechny předpoklady v pohodě chytat i na úrovni Premier League.

Vepředu klíčové jméno Ivan Toney. Toney zaznamenal ve všech soutěžích utkáních za poslední tři sezóny 83 gólů a bude doufat, že bude napodobovat úspěch svého předchůdce Ollieho Watkinse, který si s Aston Ville užil silnou první sezónu, když dokázal vstřelit 14 branek. Po odchodu z Newcastlu (2018) konečně dostane šanci ukázat se jako jedna z hvězd Premier League.

Toneymu bude pomáhat francouzský křídelní hráč Bryan Mbuemo, jehož výkony za poslední dva roky šli ohromně nahoru. Reprezentant Francie do 21 let, již ve dvou sezónách za Brentford dokázal vstřelit 24 branek z různých pozic. Vypadá to, že tento produkt mládežnické akademie Troyes má před sebou velkou a zářivou budoucnost.

Předvídavý kouč

Kromě toho má Brentford jednoho z nejzajímavějších "mladých" manažerů ve hře. Thomas Frank začal koučovat ve svých 20 letech a měl na starosti dánské mládežnické výběry, když mu bylo 35 let. O čtyři roky později se proslavil jako hlavní trenér v dánské lize, kde vedl slavný Brondby Kodaň, než se v roce 2016 přesunul právě do Brentfordu, kde působil pod Deanem Smithem. Po Smithově odchodu v roce 2018 byl povýšen na post hlavního trenéra a stal se oblíbenou postavou fanoušků i hráčů. Jeho atraktivní a útočný styl fotbalu si získal mnoho fanoušků a byl nedílnou součástí postupu Brentfordu do Premier League. Brentford skončil v poslední sezóně v Championships jako tým s nastříleným největším počtem branek, dokázal vstřelit 79 gólů. Na druhou stranu měl také 4 nejlepší obranu v soutěži, když obdržel pouze 42 branek.

Nový stadion, nová éra

Posledním a neméně důležitým faktorem, který by mohl Brentfordu pomoci při záchraně v Premier League, je jejich nový stadion. Klub v roce 2020 uvolnil své staré hřiště Griffin Park a přestěhoval se do zbrusu nového stadionu Brentford Community Stadium s kapacitou 17 250 diváků.

Brentford Community Stadium
Brentford Community Stadium

Na novém stadiónu odehrál klub svůj první ligový zápas 19. září 2020, když porazil Huddersfield 3:0 a během první sezóny na svém novém stadiónu, tak klub konečně dokázal postoupit do vysněné Premier League. Výsledkem toho je, že stadion začal představovat novou éru v historii klubu a měl by být pro kluby Premier League místem, kde bude většina klubů hrát vůbec poprvé a bude určitě těžké pro každý klub, získat zde nějaké ty body.

Když dáte dohromady všechny tyto faktory, může to být opravdu silný důvod pro to, aby se Brentford dokázal zachránit v letošní sezóně Premier League. Co říkáte? Láká Vás představa si zkusit zahrát za tento tým ve Football Manageru 2022?

Zdroj: footballmanagerblog

Záveřem Vám ještě připomínáme, že naše soutěž tipovačka s F-mkem už se pomalu a jistě "řítí" do finále, takže na ni nezapomínejte, pokud chcete vyhrát pěkné ceny.

Také si můžete přečíst náš rozhovor nejen o překladu Football Manageru 2021 do CZ v novém díle časopisu SCORE a nejen to, pár dalších zajímavých tipů a pár tajných informací.

Pěkný zbytek sobotního dne a krásný víkend Vám přeje F-mko.cz a eshop-fmko.cz.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz