Luton Town je v Premier League | F-mko.cz

27.05.2023
Luton Tow npostupuje do Premier League

Pohádka pro tým Luton Town. Po 31 letech postupuje do Premier League a přepisuje dějiny.

Luton si zajistil postup do Premier League, když v sobotu ve Wembley ve finále play-off Championship dokázal porazit Coventry.

Bylo to neuvěřitelné drama, když všech prvních jedenáct pokutových kopů v penaltovém rozstřelu letělo do sítě, dokud se k penaltě nepostavil Fankaty Dabo a neposlal svůj pokus vysoko nad břevno. Luton díky jeho chybě vyhrál po hektickém zápase si poprvé po 31 letech zajistil účast v nejvyšší anglické soutěži.

Utkání začalo svižně, když obránce Gabriel Osho vstřelil gól a Luton se mohl radovat, ale pouze chvilku. Branka totiž nakonec nebyla uznána a pokračovalo se tak za stavu 0:0. Do vedení se však dostali o necelých 20 minut později, když se Elijah Adebayo zbavil Kylea McFadzeana, přihrál míč Jordanu Clarkovi, a ten otevřel skóre utkání. Coventry ve druhém poločase dominoval a jejich úsilí se vyplatilo, když Viktor Gyokeres dostal přihrávku na křídlo a z hranice pokutového území ji vrátil Gustavu Hamerovi, který ji poslal za Ethana Horvatha a vynutil si tak prodloužení.

Joseph Taylor si v závěru druhého poločasu prodloužení myslel, že vše rozhodl, ale jeho gól nebyl ve 117 minutě uznán, protože se míč dotkl jeho ruky a gól Lutonu tedy nebyl uznán. Zápas tak dospěl až do zmiňovaných penalt.

Utkání v anglickém svatostánku Wembley sledoval opět "plný dům" tedy cca 86 000 diváků.