Proč tak moc miluju F-mko-Rozhovor-Jan Paul Van Hecke-F-mko-cz

06.05.2024
Proč tak moc miluju F-mko-Rozhovor-Jan Paul Van Hecke-F-mko-cz
Proč tak moc miluju F-mko-Rozhovor-Jan Paul Van Hecke-F-mko-cz

Pěkné pondělí, EURO 2024 se nezadržitelně blíží. Pojďme se dnes podívat na další ze série rozhovorů na téma: "Proč tak moc miluji Football Manager"? Dnes s obráncem Brightonu Janem Paulem van Heckem.

Sezona 2023/24 byla pro tohoto obránce Brighton & Hove Albionu Jana Paula van Heckeho průlomová.

Tento 23letý hráč se stal pro Roberta De Zerbiho pravidelným hráčem základní sestavy a jeho výkony byly oceněny velkým vylepšením aktuálních schopností v nedávné velké aktualizaci hlavních dat pro Football Manager 2024.

Nizozemec je také samozřejmě dalším z mnoha velkých fanoušků Football Manageru. Nedávno jsme Jana Paula zastihli na tréninkovém hřišti Brightonu, abychom s ním probrali jeho lásku ke hře, jeho nejlepší hru a jeho největší podpis ve Football Manageru 2024 a mnohé další.

Kdy jste začal hrát Football Manager a proč?

Pravděpodobně před sedmi lety. Myslím si, že to vlastně začalo tím, že tuhle hru už hrál můj bratr a já se na něj pořád díval, jak hraje. Řekl mi, že můžeme hrát i se dvěma týmy najednou, tak jsme to zkusili a pak už jsem tomu úplně propadl:)

Na co se zaměřujete při výběru svého týmu?

Na příležitosti. Vždycky si vybírám týmy z "nižších soutěží" a snažím se je dostat do vyšších lig. Například v Anglii začnu ve Sky Bet League One, Sky Bet League Two nebo dokonce ve Vanarama National League a snažím se je logicky vždy dostat do nejvyšší soutěže.

Ať už začínám v jakékoliv zemi, mým hlavním cílem je vždy dostat se do nejvyšší ligy. Podle mě je to nejlepší příběh a volba, který můžete v F-mku pak odvyprávět.

Vybral jste si tedy tým z nižší divize. Co  jako první uděláte, když začnete novou hru?

Miluji přestupový trh, takže se normálně snažím hledat nové hráče! Když hrajete za tým z nižší soutěže, nemáte moc, nebo žádné peníze, takže se spíše snažím projít systémem skautingu a zjistit, kde bych mohl najít nějaké hráče, které bych mohl prozkoumat, samozřejmě za co nejnižší náklady. Následně poté se podívám na volné hráče a dotáhnu spoustu volných přestupů, protože tam dokážete získat dobré hráče.

I v pozdějších fázích hry mě baví skautovat a podepisovat hráče, které pak mohu následně prodat za velmi pěkné peníze.

Kdy a kde hrajete F-mko? Hrajete ho doma, nebo se snažíte získat nějaký čas na hraní, když s hráči Brightonu cestujete třeba na venkovní zápasy?

Vždycky hraju jen doma. Abych byl upřímný, při hraní F-mka se vždycky objeví něco nového, nějaké novinky. Pokaždé, když vyjde nová verze, hraju několik měsíců. Pak mám obvykle na chvíli pauzu a pak se ke hře zase vrátím, dokud nevyjde další. Právě teď stále hraji Football Manager 2024!

U nás v klubu hraje F-mko docela dost zaměstnanců, takže si s nimi o tom povídám a oni i hrají, když jedeme vždy na nějaký venkovní zápasy. Pro mě je to ale něco, co hraju jen a pouze v klidu doma.

Jaká je vaše taktika?

Vždy hrajeu v rozestavení 4-2-3-1, kdy se hraje zezadu na krátké přihrávky. Někdy, pokud mám hráče s dobrou střelou z dálky, střílíme z dálky, ale většinou po svém týmu žádám, aby byl trpělivý a čekal na své příležitosti. Vždy musíme používat také vysokou obrannou lajnu, to je velmi důležité.

Jaký je váš největší manažerský úspěch v F-mku?

Před několika lety jsem začal s Bradfordem City. Postoupil jsem postupně až do Premier League. V nejvyšší soutěži jsme skončili třetí, což nás dostalo do Evropy. Následně v další sezóně vyhráli Carabao Cup a FA Cup. To je asi můj největší úspěch v historii.

Podepsal jste někdy v F-mku některého ze svých spoluhráčů z Brighton & Hove Albion? Nebo jste někoho podepsal předtím, než ses přestěhoval do Anglie?

Dříve jsem se vždycky podepisoval sám:) Teď už to ale nedělám, protože jsem příliš drahý, takže buď na sebe vyčerpám celý přestupový rozpočet, nebo mě přeplatí jiný špičkový klub.

V mém současném hře mám zapůjčeného brankáře Kjella Scherpena z Brightonu. V reálném životě je to můj kamarád a ve hře se mu daří, takže jsem velmi spokojený:)

Za koho v současné době ve Football Manageru 2024 hrajete?

Vedu svůj bývalý tým, kde jsem začínal kariéru, NAC Breda. V současné době tedy hrají Keuken Kampioen Divisie, druhou holandskou ligu.

V reálném životě se snaží o povýšení. Ve FM24 jsem je dostal "nahoru" a kvalifikoval se do Evropské ligy UEFA. Prohráli jsme ve čtvrtfinále s Tottenhamem Hotspur, což nebylo překvapivé, ale právě jsem podruhé za sebou dokázal vyhrát nizozemský pohár, takže si myslím, že si vedu docela dobře!

Jaký největší úlovek, nejlepšího hráče si ve Football Manageru dokázal získat?

Získal jsem už hodně dobrých hráčů, ale momentálně mám v záloze opravdu dobrého hráče. Je to syn Robina van Persieho, Shaqueel van Persie.

Když mu bylo 16 nebo 17 let, podepsal jsem ho docela levně. Teď, po čtyřech nebo pěti sezónách, je v ráži a dává za můj tým spoustu gólů. Teď má také velkou cenu, takže je určitě jedním z mých oblíbenců.

Co vás F-mko naučilo?

Už dříve jsem viděl a četl příběhy o tom, jak se někteří hráči hrající Football Manager stali skutečnými manažery v reálném životě a chápu, jak se to může stát. Osobně mě hraní FM naučilo hodně o taktice a o tom, jak můžete a máte postavit svůj tým.

Přiměla vás láska k F-mku i k tomu, abyste po skončení vaší hráčské kariéry uvažoval i o té manažerské?

Jsem stále mladý, je mi teprve 23 let, takže o tom zatím moc nepřemýšlím. Ale myslím, že o mnohém vypovídá to, že mě baví učit se o této stránce V reálném životě je to samozřejmě trochu jiné, ale myslím si, že už mám v sobě trochu toho manažerského instinktu.

Proč tedy tak moc milujete F-mko?

Pro mě je to způsob relaxace. Obvykle sedím na pohovce a jen tak si hraju a přitom dělám jiné věci, ale když mám uloženou důležitou hru, je to trochu vážnější:)

Jak jsem již zmínil dříve o přestupovém trhu - miluji zkušenost s vyhledáváním a nákupem hráčů a jejich následným prodejem za účelem zisku.

Také je skvělá možnost pro seznámení se s novými hráči, které ještě neznáte. Je tolik hráčů, které nakonec poznáte díky Football Manageru. Když je pak vidíte ve skutečném životě, poznáte je a řeknete si: "Toho znám, ten bude skvělý."

Proto miluji tuhle skvělou hru Football Manager.

Zdroj: footballmanager.com

Děkujeme za Vaši podporu, ďakujeme! Pěkný zbytek dnešního dne Vám přeje F-mko.cz, také náš druhý čistě fotbalový e-shop https://www.eshop-fmko.cz/

Hodnocení obchodu na Zboží.cz