10 týmů k řízení ve Football Manageru 2022, kterým se ještě nepodařilo získat první ligový titul | FM22 |F-mko.cz

21.11.2021
10 týmů k řízení ve Football Manageru 2022, kterým se podařilo získat první ligový titul | FM22 |F-mko.cz
10 týmů k řízení ve Football Manageru 2022, kterým se podařilo získat první ligový titul | FM22 |F-mko.cz

Pěkný den, po nějaké době Vám přinášíme opět zajímavý článek.

Nic se nevyrovná pocitu, když se stanete nejlepším týmem v domácím fotbalové ligové. Ještě senzačnější je ovšem pocit, když Váš tým získá svůj první mistrovský titul.

Znáte to, ty okamžiky.... Rychle sestavené stupně vítězů, medaile v pouzdrech připravené k předání hráčům a trenérům na krk a nakonec trofej, která je v různých velikostech a tvarech na podstavci připravená k předání vítězům jednotlivých ligy.

Kdo by samozřejmě mohl zapomenout na nádherné scény odehrávající se na King Power Stadium v květnu roku 2016, kdy Wes Morgan a Claudio Ranieri zvedli vůbec první ligový titul v dlouhé historii Leicesteru City.

Pokud Vás tedy oslavy slavné květnové noci v Leicesteru inspirovaly k tomu, abyste ve Football Manageru zkusily premiérový tituly v podobě jednotlivých klubů, tak zde je deset týmů, které čekají na to, až to s nimi jednoduše dokážete.

FK Ural Yekaterinburg

FK Ural Yekaterinburg
FK Ural Yekaterinburg

První výzva přichází s laskavým svolením ruské Premier League a nachází se ve městě, které je v Rusku všeobecně považováno za hranice mezi evropskou a asijskou částí země. Jekatěrinburg, který se ve skutečnosti nachází v asijské části Ruska, leží kousek od památníku na hranici Evropy a Asie a byl městem, kde byla v roce 1918 popravena ruská královská rodina.

Je také domovem Uralu Jekatěrinburg, který byl založen v roce 1930. Čmeláci, jak se jim přezdívá, strávili celou éru SSSR mimo nejvyšší sovětskou fotbalovou ligu. Jejich nejvyšším úspěchem v této éře bylo devět sezón v sovětské první lize, v té době druhé nejvyšší soutěži v zemi.

Pro Ural je důležité, že jednou z těchto sezón ve druhé sovětské lize byl poslední rok sovětské éry v roce 1991, kdy dokázal skončit na třetím místě. To v kombinaci s tím, že několik týmů v sovětské nejvyšší lize a sovětské první lize byly mimoruské týmy, které se připojily k novým fotbalovým ligám nově nezávislých zemí, znamenalo, že Ural v roce 1992 vyhrál a postoupil do první ruské Premier ligy. Byla to jejich vůbec první účast v nejvyšší soutěži.

Poté, co Ural v prvních dvaceti letech od perestrojky koketoval mezi nejvyšší, druhou a třetí úrovní ruských fotbalových soutěží vyhrál v sezoně 2012/13 druhou ruskou fotbalovou národní ligu a v sezoně 2013/14 se dostal do ruské Premier League, kde se od té doby udržel. Ural je také dvakrát poraženým finalistou poháru v posledních pěti sezonách (2016/17 a 2018/19, kde v obou případech prohrál s Lokomotivem Moskva. Ural je tedy klubem, který už potřebuje získat trofej.

Dokážete je tedy právě Vy ve hře Football Manager 2022 dovést k první trofeji a rozhodujícímu ligovému titulu? Stadion jednoho z hostitelských měst mistrovství světa ve fotbale 2018 prošel před turnajem rozsáhlou rekonstrukcí a nyní má kapacitu 35 061 diváků. Podaří se Vám tedy získat status klubové legendy tím, že získáte titul v Jekatěrinburgu?

FK Vorskla Poltava

FK Vorskla Poltava
FK Vorskla Poltava

Další výzva "vyhrát historicky první ligový titul" přichází z Ukrajiny. Od prvního ročníku ukrajinské Premier League v roce 1992 lize dominují dva silné kluby, Dynamo Kyjev a Šachtar Doněck. Toto dominantní duo si mezi sebou připsalo všechny tituly z dosavadních 30 mistrovských soutěží s výjimkou jednoho. Tavrija Simferopol v úplně prvním ročníku ukrajinské Premier League v roce 1992 je zatím jediným týmem, který nadvládu Dynama a Šachtaru dokázal narušit.

V posledních sezónách se za Dynamem a Šachtarem objevil tým FK Vorskla Poltava, který je "nejlepším z ostatních". Zeleno-bílí, kteří byli založeni v roce 1956, strávili celé období SSSR v místní ukrajinské nižší lize. Po získání ukrajinské nezávislosti se Vorskla ocitla ve druhé ukrajinské lize a nakonec v sezóně 1996/97 vybojovala postup do nejvyšší soutěže. Od té doby zůstala ukrajinským prvoligovým klubem a ročník 2021/22 je jejím 25. přímým tažením v nejvyšší ukrajinské fotbalové soutěži.

Nejlepším umístění Vorskly v ukrajinské Premier League jsou dvě třetí místa (1996/97 a 2017/18). Během této doby také dokázala vyhrát ukrajinský pohár v sezóně 2008/09 a v sezóně 2019/20 skončila jako pohárový vicemistr. Kromě všech výše uvedených úspěchů se Vorskla osmkrát kvalifikovala do evropských soutěží (z toho sedmkrát do Poháru UEFA/Evropské ligy, naposledy do Evropské ligy 2021/22). Dvakrát, v sezonách 2011/12 a 2018/19, se dostala do skupinové fáze Evropské ligy.

Je jasné, že nyní patříte k nejsilnějším týmům mimo Dynama a Šachtaru, můžete nyní pomoci Vorskle vyšplhat se na další příčku v žebříčku a narušit nadvládu "velké dvojky" na Ukrajině? Mezi hráči Vorskly jsou i Lucemburčané Oliver a Vincent Thillovi. Bratři Sebastien a Thilla, který se v poslední době svými góly za Šeriff Tiraspol proti Realu Madrid i Interu Milán tolik proslavil v Lize mistrů.

FK Neman Grodno

FK Neman Grodno
FK Neman Grodno

Náš další klub pochází z Běloruska a je jím FK Neman Grodno. FK Neman byl založen v roce 1964 ve stejnojmenném městě Grodno, které je s 373 547 obyvateli pátým největším městem Běloruska a většinu své historie odehrál v éře SSSR ve třetí lize. Dvě sezony strávil v letech 1968 a 1969 ve druhé sovětské lize.

Po získání běloruské nezávislosti se Neman v sovětské pyramidě ligových soutěží umístil dostatečně vysoko, aby byl v roce 1992 zařazen do běloruské nejvyšší ligy, z níž dodnes nikdy nesestoupil. Navzdory tomuto postavení v nejvyšší soutěži Neman nikdy nevyhrál běloruskou nejvyšší ligu, jeho nejlepším umístěním bylo 2. místo v roce 2002. V sezóně 1992/93 vyhráli Běloruský pohár a dvakrát skončili na druhém místě (v letech 2011 a 2014).

Běloruskému fotbalu od nového tisíciletí zcela dominuje BATE Borisov, který v letech 2006-2018 získal třináct běloruských titulů v řadě. Triumfy Dynama Brest a Šachťoru Soliogorsk v letech 2019, resp. 2020 však ligu více rozčeřily. Dokážete nyní dovést Neman Grodno, ležící pouhých 15 kilometrů od polských hranic v západním Bělorusku, k historicky prvnímu titulovému triumfu v roce 2021 nebo později?

Queens Park FC

Queens Park FC
Queens Park FC

Naše další výzva přichází z Britských ostrovů, konkrétně ze Skotska a to v podobě jedné z nejslavnějších fotbalových institucí v zemi, týmu Queen's Park FC. Queen's Park sídlí v Glasgow, byl založen v roce 1867 a je nejstarším fotbalovým klubem na světě mimo Anglii a Wales.

V letech 1874 až 1893 vyhráli Spiders desetkrát Skotský pohár a v letech 1892 a 1900 se umístili na druhém místě. Kromě toho se klub dvakrát umístil na druhém místě v Anglickém poháru FA Cup, když v letech 1884 a 1885 prohrál ve finále s týmem Blackburn Rovers FC. Nejpozoruhodnější je, že i když od posledního triumfu ve Skotském poháru uplynulo 128 let, Queen's Park je stále na třetím místě v celkovém počtu vítězství ve Skotském poháru, před ním jsou pouze Celtic a Rangers.

Od svého založení až do listopadu 2019 si Queen's Park zachovával přísnou politiku zachování amatérského statusu. V hlasování, které bylo jejich příznivcům předloženo v listopadu 2019, však 91 % hlasovalo pro zrušení amatérského statusu a přechod na profesionální úroveň.

Pro toto rozhodnutí bylo uvedeno několik důvodů. Jedním z nich byla obava, že zůstanou pozadu, protože od poloviny roku 2010 je umožněn sestup a postup ze skotské čtvrté ligy a non-league. V létě 2013 navíc klub přišel o Andrewa Robertsona a vzhledem k tehdejšímu statusu amatérského klubu za něj nedostal žádnou částku.

První kompletní sezóna profesionálního klubu Queen's Park v sezóně 2020/21 nemohla dopadnout lépe, protože s 54 body z 22 zápasů získal titul ve skotské lize 2 a vybojoval postup do třetí skotské ligy 1. Zisk dalšího Skotského poháru by byl dostatečně fantastickým důvodem k převzetí vedení Queen's Parku, nicméně triumf ve skotské Premiership a sesazení Celticu i Rangers je ještě větší motivací. Dokážete obnovit slávu původních glasgowských gigantů?

Antalyaspor

Antalyaspor
Antalyaspor

V Turecku se nachází další klub, který usiluje o historicky první ligový titul hráčů FM22. Turecké Superlize historicky dominují istanbulští giganti Besiktas, Fenerbahce a Galatasaray, dokážete nyní tyto tři klubové giganty z hlavního města sesadit z jejich trůnu a dovést Antalyaspor k historicky prvnímu tureckému titulu?

Klub Scorpions byl založen v roce 1966 a v současné době působí v nejvyšší turecké soutěži již 26. rokem. Jejich nejvyšším umístěním v historii bylo 5. místo dosažené v turecké Superlize 2016/17. Kromě toho, že Antalyaspor nikdy nezískal turecký ligový titul, nevyhrál ani Turecký pohár, přičemž jeho nejlepším vystoupením v této soutěži bylo dvojí umístění na druhém místě (v letech 1999/00 a 2020/21).

V současné době vede klub známá tvář v podobě bývalého záložníka Borussie Dortmund, Liverpoolu a Realu Madrid Nuriho Sahina. Dokážeš místo Sahina vynést Antalyaspor na vrchol v Turecku? Je zde tolik potenciálu, který čeká na své využití. Antalya je páté největší město v Turecku s více než 2,5 milionu obyvatel. V roce 2015 Antalyaspor slavnostně otevřel svůj nový stadion Antalya s kapacitou 32 537 diváků. Dokážete být manažerem, který tento potenciál odemkne?

Parma Calcio

Parma Calcio
Parma Calcio

Dalším týmem, který je bez titulu a potřebuje vaši pomoc, je oblíbený klub z minulých ročníků F-mka, Parma Calcio. Parma byla založena v roce 1913 a až do roku 1990 byla klubem s poměrně nevýraznou historií. Pod vedením legendárního Nevia Scaly, který klub trénoval v letech 1989 až 1996, se však osud Gialloblu zcela změnil po historicky prvním postupu Parmy do Serie A v sezóně 1990/91.

Devadesátá léta byla pro Parmu slavnou érou, kterou financoval zakladatel společnosti Parmalat Calisto Tanzi.V sezóně 1991/92 získal klub první velkou poctu, když vyhrál Coppa Italia. Hned poté následoval v sezóně 1992/93 titul v Poháru vítězů pohárů UEFA a v sezóně 1993/94 se Gialloblu dostali do finále stejné soutěže, kde prohráli s Arsenalem FC.

V sezóně 1994/95 Parma porazila Juventus ve finále Poháru UEFA a v sezóně 1998/99 vyhrála Coppa Italia a Pohár UEFA. V sezóně 2001/02 klub vyhrál potřetí za posledních deset let Coppa Italia, když po výsledku 2:2 ve dvou zápasech zvítězil nad Juventusem.

Přestože byla Parma v letech 1992-2002 v Itálii "králem pohárů", nikdy nezískala titul v Serii A. Nejblíže k němu byla pod vedením Carla Ancelottiho v sezóně 1996/97, kdy skončila v Serii A na druhém místě za Juventusem s náskokem pouhých dvou bodů.

Dokážete nyní uspět tam, kde Ancelotti a legendární členové týmu 1996/97 jako Gianluigi Buffon, Roberto Sensini, Dino Baggio, Hernan Crespo, Fabio Cannavaro, Enrico Chiesa a Lilian Thuram selhali, a vyhrát titul v Serii A? Po sestupu v sezóně 2020/21 se Parma ocitne v sezóně 2021/22 v Serii B. Za posledních 20 let od konce slavné éry si Parma musela projít dvěma bankroty a silným úpadkem. Jste manažerem, který oživí slavné časy?

Club Deportivo Godoy Cruz

Club Deportivo Godoy Cruz
Club Deportivo Godoy Cruz

Dále se podíváme do Argentiny, kde historicky dominují kluby z města Buenos Aires nebo z oblasti Velkého Buenos Aires. Váš klub bez titulu, za který musíte hrát na FM22, však pochází z druhé strany země, z Godoy Cruz v provincii Mendoza, je to Club Deportivo Godoy Cruz.

Společnost Bodeguero (Výrobce vína) byla založena v červnu 1921, nedávno oslavila sté výročí založení a v současné době je členem argentinské Primera Division, nejvyšší argentinské fotbalové ligy. V sezóně 2005/06 získal klub titul ve druhé lize a v ročníku 2017/18 skončil v Primera Division na druhém místě za Boca Juniors s náskokem pouhých dvou bodů.

Můžete nyní Godoy Cruz a region Mendoza proslavit i jinak než vínem a dovést je k historicky prvnímu titulu? Díky záchraně v Jižní Americe mají hráči šanci uspět také v Copa Libertadores. Navázat na první argentinský titul prvním triumfem v Libertadores je skvělý nový cíl záchrany, o který zde můžete usilovat.

Royal Charleroi Sporting Club

Royal Charleroi Sporting Club
Royal Charleroi Sporting Club

Zpět do Evropy, konkrétně do Belgie, se vrací další klub usilující o první národní titul v podobě Royal Charleroi Sporting Club. Les Zebres byli založeni v roce 1904 a kromě toho, že jsou klubem, který nikdy nezískal titul belgického mistra, nemají na svém kontě ani žádný čestný úspěch v Belgickém poháru.

Nejblíže k prvnímu titulu měl Royal Charleroi v sezóně 1968/69, kdy skončil na druhém místě belgické profesionální ligy o pět bodů za vítězným Standardem de Liege. V Belgickém poháru skončilo Charleroi dvakrát na druhém místě, poprvé v sezóně 1977/78 s Beverenem a podruhé v sezóně 1992/93 se svým starým nepřítelem Standardem Liege.

Můžete se stát mužem, který se zapíše do historie Charleroi a dovede ho k historicky prvnímu ligovému titulu? Belgická liga se neustále zlepšuje a v poslední době si získala dobrou pověst díky mladým talentům, kteří se objevují na scéně. Měla by to být dobrá zábava, zejména pro hráče F-mka, kteří rádi hrají a rozvíjejí mladé talenty.

Toulouse FC

Toulouse FC
Toulouse FC

Dále se podíváme do francouzské Ligue 1, která měla až do dominantních časů Olympique Lyonnais a poté Paris St Germain od počátku roku 2000 až do současnosti pověst jednoho z nejvyrovnanějších šampionátů pro různorodost různých vítězů v Evropě. Od založení ligy v roce 1930 vyhrálo Ligue 1 v celé její historii devatenáct různých klubů.

Jedním z takových klubů bez titulu v Ligue 1 je Toulouse FC. Moderní inkarnace klubu, která vznikla v roce 1970, navázala na původní Toulouse FC, který byl založen v roce 1937, v roce 1957 získal titul Coupe de France, v roce 1955 skončil v Ligue 1 na druhém místě a v roce 1967 prodal své místo v Ligue 1 klubu Red Star FC a krátce poté zanikl.

Moderní klub nikdy nevyhrál Coupe de France, Coupe de la Ligue ani Ligue 1, jeho nejvyšším umístěním bylo 3. místo v Ligue 1 v sezoně 2007/08. Toulouse je známé spíše jako město ragby, Stade Toulousian v ragbyové unii patří mezi nejúspěšnější evropské kluby v tomto sportu.

Můžete být tím, kdo přinese Růžovému městu slavný první francouzský fotbalový titul? Toulouse FC v současné době hraje v Ligue 2 a nedávno ho většinově převzala americká investiční společnost RedBird Capital Partners. Prezidentem klubu je bývalý fotbalový ředitel Tottenhamu Hotspur, Saint-Etienne a Liverpoolu Damien Comoli.

Southampton FC, nebo West Ham United

Protože se cítíme velkoryse, dáváme Vám možnost vybrat si poslední klub bez titulu, který povede ke slávě. Výzva přichází z Anglie a hráči F-mka si mohou vybrat jeden z následujících klubů současné Premier League: Southampton FC nebo West Ham United.

Southampton FC
Southampton FC

Southampton strávil 44 let své historie v nejvyšší anglické fotbalové soutěži. Vyhrál pouze jeden jediný FA Cup, a to v sezóně 1975/76, kdy ve finále ve Wembley porazil Manchester United. Svatí hráli dvakrát ve finále Ligového poháru EFL a to v letech 1978/79 a 2016/17. V obou případech prohráli s Nottinghamem Forest, respektive s Manchesterem United. Jejich nejvyšším ligovým umístěním však bylo druhé místo v anglické nejvyšší soutěži v sezóně 1983/84 o pouhé tři body s Liverpoolem FC.

West Ham United
West Ham United

West Ham United se stejně jako Southampton dvakrát umístil na druhém místě v Ligovém poháru EFL (1965/66 a 1980/81). Kladiváři také získali tři tituly v FA Cupu (1963/64, 1974/75 a 1979/80), na rozdíl od Southamptonu však West Ham disponuje i evropskými oceněními, když v roce 1964/65 vyhrál Pohár vítězů pohárů UEFA a v roce 1999 Pohár UEFA Intertoto. Nejvyšším umístění West Hamu v anglické nejvyšší soutěži však bylo 3. místo v sezoně 1985/86.

Zdroj: fmscout.com

Jinak Vám děkujeme za Vaši neskutečnou podporu, Děkujeme, Ďakujeme! Pěkný zbytek dnešního dne Vám přeje F-mko.cz a eshop-fmko.cz.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz