5 jednoduchých tipů, jak se zlepšit ve hře Football Manager 2021

16.07.2021
5 jednoduchých tipů, jak se zlepšit ve hře Football Manager 2021
5 jednoduchých tipů, jak se zlepšit ve hře Football Manager 2021

Zde je pět jednoduchých tipů, které Vám poskytnou lepší odrazový můstek a pomohou Vám zlepšit se ve fotbalové simulaci Football Manager 2021.

Football Manager 2021 jak už mnozí víme, je jedním z nejpropracovanějších simulátorů v historii, která obsahuje tisíce funkcí a nejmodernější herní technologii.

Při tak obrovském množství všech věcí je snadné se ztratit ve všech těch detailech: jakou klasickou rutinou byste se měli vydat? Je vaše mládežnická akademie připravena na svůj debut? Opravdu máte dost středových hráčů?

Ale než začnete přemýšlet nad všemi těmito otázkami a problémy, ze všeho nejlepší je ujistit, se, že máte správné základy. Následující pět tipů Vám poskytne solidní základnu, ze které můžete zahájit svou manažerskou kariéru.

Rada 1 - Začněte jednoduše

Řízení fotbalového týmu je opravdu složité. Se všemi těmi různými drobnostmi, které můžete "vyladit", Váš pozdější plán nebude náhodný. Každá Vaše akce a detaily budou vždy ovlivňovat výsledek.

Když začínáte v novém klubu, snažte se vždy začít "jednoduše", nepřeskakujte do propracované taktiky, která může hráče zmást. Udržujte jejich základní role a nepožadujte od nich nic až příliš moc. Poté pomocí přátelských zápasů zjistěte, kde se jim daří a kde bojují. Tam také následně uvidíte, kde je třeba provést nějaká zlepšení.

Rada 2 - Mějte vždy záložní plán

Je hezké jít do hry s konkrétním plánem, ale pro každý případ musíte vždy myslet na to, abyste vždy měli připravený nějaký ten "záložní" plán.

Stanovte tři základní taktiky s různými plány, i když budou podobné třeba jen s nepatrnými změnami v určitých variantách: může to být třeba možnost, jako zdržování ke konci zápasu pokud vedete, nebo možnost pokusit se držet míč u rohového praporku.

Tím Vám chceme říci, nebojte se vyzkoušet něco jiného, něco, čemu se hráči mohou přizpůsobit. Nejlepšími alternativami jsou vždy samozřejmě ty, které vyhovují vlastnostem hráčů i původnímu plánu: například křídla jsou zběhlí v tlačení se dopředu ve formaci se třemi obránci, ale v případě potřeby mohou také pomáhat vzadu a přejít tak na systém s 5 obránci.

Zásadním faktem však je, aby se Vaši hráči dobře orientovali v jakékoli taktice, kterou máte: nejhorší věcí, kterou můžete udělat, je aplikovat obecně jakékoliv změny 24 hodin před zápasem.

Rada 3 - Nalaďte se s Vašima hráčema na společnou notu

Fotbal může být stále docela agresivním sportem, kde je osobnost "drsného chlapa" stále upřednostňována mnohýma manažery. Mezi nejúspěšnější trenéry však jednoznačně patří ti, kteří jsou naladěni a připraveni naslouchat svým hráčům a využívají citlivého řízení lidí, aby z nich dostali to nejlepší.

Pečlivě si proto prostudujte atributy každého hráče ve svém týmu a postupujte podle nich. Pokud je Vaším hvězdným hráčem křídlo, které je "strašné" ve hře dozadu, pak ho logicky nežádejte, aby se vracel zpět a zapojoval se do bránění. Pokud je obránce příšerný v dlouhých přihrávkách, pak se ujistěte, že bude hrát pouze jednoduché krátké přihrávky, nejlépe na defenzivního záložníka před sebou.

Rada 4 - Neignorujte standardní situace

Je to docela známý fakt, že většina z nás zcela ignoruje standardní situace a nechává řešení na hráčích.

Zavedení a nastavení standardních situací však ve skutečnosti dělá právě rozdíl. Ano, může to být zdlouhavé vše nastavit atd, ale věřte, že Vaše úsilí Vám přinese ve finále pár dalších bodů v sezóně a často Vám může pomoci v bojích o sestup či postup.

Rada 5 - Uvízli jste v rutině? Zkuste tuto zabijáckou metodu

Pokud nemáte trpělivost vyzkoušet různé varianty nastavení standardních situací, nebo se Vám zdá, že cokoli děláte, nepomáhá, tak to je v pořádku. Existuje však jedna "zabijácká" metoda, kterou můžete na svého protivníka vždy vyzkoušet.

Jedná se o radu, která už nějakou dobu koluje na různých fórech ohledně FM, postupuje následovně:

  1. Nastavte svého nejlepšího exekutora rohových kopů, aby zahrával rohové kopy na přední tyč.
  2. Umístěte tam své nejlepší "finišmany" v ideálním případě vysokého útočníka se slušnými atributy (výskoky, hlavičky)

  3. Umístěte "náhradní útočníky" na zadní tyč, abyste na ně přilákali vysoké obránce

  4. Dejte "malé křídlo" na kraj vápna, aby jednoduše vytáhl obránce z vápna.

  5. Přikažte číhajícímu útočníkovi s dobrou střelbou z dálky, aby se postavil na okraj vápna

  6. Umístěte na půlku dva hráče, aby zachytili případné protiútoky - ale ujistěte se, že ani jeden z nich nefiguruje na Vašem seznamu hráčů pro zahrávání rohových kopů.

Dávejte pozor, abyste to ovšem nepoužívaly moc dlouho, protože protivníci jsou chytří. Doporučujeme Vám to vyzkoušet pouze několikrát za sezónu, ale jistě Vám to přinese "ovoce".

Jedním z mnoha skvělých citátů Billa Shanklyho bylo "fotbal je jednoduchá hra, komplikovaná pro idioty". Zatímco Football Manager se svými tisíci variacemi může vypadat jinak, nejlepšími manažery jsou ti, kteří zůstávají věrní základním principům s čistou hlavou.

Vyhnout se komplikacím je vždy tím nejlepším, co můžete s novým týmem udělat a pomůže Vám to také položit základní stavební kameny k Vašemu úspěchu.

Pěkný zbytek pátečního dne Vám přeje Vaše F-mko.cz a eshop-fmko.cz

Zdroj: https://www.footballmanager.com

Hodnocení obchodu na Zboží.cz