4 zajímavé polské týmy k trénovaní v FM2021

20.03.2021

Pojďme se společně podívat na to, které 4 týmy v polské lize by mohly být Vaší destinací ve hře Football Manager 2021.

Polská Ekstraklasa je velmi zajímavou ligou, kterou hráči fotbalového manažera moc nevyužívají. Legia Varšava v posledních letech dominovala v lize a v posledních osmi sezónách ji vyhrála šestkrát.

Takže bez dalšího "okecávání", zde je seznam polských týmů, se kterými se můžete pokusit sesadit Legii z trůnu.

Lech Poznaň

Lech je týmem bojující o titul, když v minulé sezóně skončil na druhém místě v Ekstraklase. Naposledy vyhrál ligu v roce 2015. Tým je i kvůli tomu silný. Mikael Ishak je skvělým lídrem a portugalský záložník Pedro Tiba poskytuje týmu skvělou kreativitu.

Dřívější domov polské již legendy Roberta Lewandowskiho, Lech má skvělé tréninkové a mládežnické zařízení, které lze využít v překonávání Legie Varšava. Filip Marchwinski je nedávným mladým produktem akademie Lechu.

Wisla Krakov

Wisla je v Polsku jedním z nejvíce historických týmů, když vyhráli polskou nejvyšší soutěž již 14x, naposledy v roce 2011. Nedávná doba však byla tvrdší, klub prošel finančními problémy, a tím utrpěly ligové pozice klubu.

V únoru 2019 se do Wisly znovu připojil bývalý záložník Borussie Dortmund Jakub Blaszczykowski. Rozhodl se hrát za svůj dětský klub, aniž by pobíral mzdu. Ve hře pobírá pouze plat 100 liber za týden, i když je jednoznačně jejich nejlepším hráčem. Blaszczykowski navíc také přispěl částkou ve výši 300 000 euro, aby svému klubu pomohl. Absolutní legenda klubu.

Dostat Wislu Krakov zpátky do dřívějších úspěchů bude záviset na získání klubových financích, využití dobrých tréninkových prostor a naplnění jejich obrovského stadiónu.

Cracovia

Cracovia byla ve 30. letech jedním z největších polských klubů, ale úspěch by se v posledních letech hledal extrémně těžko. Přitom ale tento klub překvapivě vyhrál v minulé sezóně polský FA Cup. To znamená, že tým bojující o udržení má také místo v Evropské lize. Bojovat o sestup, když jste v Evropě, je složité. Navíc klub začíná v lize sezónu se ztrátou 5 bodů kvůli rozhodnutí tamní fotbalové asociace.

Nejlepším hráčem Cracovie je univerzální útočník Segiu Hanca, nizozemský ofenzivní záložník Pelle Van Amersfoort je kreativní silou klubu a David Jablonský je lídrem vzadu. Budete muset posilovat  a investovat tak do tohoto týmu, abyste mohli zápolit na více frontách.

Stal Mielec

Stal Mielec je v této sezóně jednoznačným aspirantem na sestup. Ale v posledních letech byl klub velmi úspěšný, když v posledních 7 sezónách třikrát postoupil výše a nyní je zpět v Ekstraklase poprvé od roku 1996.

Není překvapením, že sestava Stal Mielce je slabá, ale finský ofenzivní záložník Petteri Forsell je tvůrčí silou ve středu pole. Mateusz Mak je dobrou možností na křídlo. Je však třeba posílit obranu. K tomu budete pravděpodobně muset využít hostování a příchodů volných hráčů, protože rozpočet klubu je extrémně nízký. Jste natolik schopen udržet Stal Mielec v nejvyšší lize?

Hezký zbytek víkendu Vám přeje: F-mko.cz a FM2021.CZ. Najdete nás také na sociálních sítích, tak nás určitě sledujte.

INSTAGRAM, TWITTER nebo FACEBOOK

Zdroj: fmscout. Obrázky jsou pouze ilustrativní:

Hodnocení obchodu na Zboží.cz