Darren Bent - Proč miluji Football Manager - F-mko.cz

16.06.2021
Darren Bent - Proč miluji Football Manager - F-mko.cz
Darren Bent - Proč miluji Football Manager - F-mko.cz

Pokračujeme dnes v sérii rozhovorů s jednotlivými reálnými fotbalovými hráči a jejich názoru na Football Manager.

Včera jste mohli vidět při zápase Francie-Německo, jaký je Football Manager fenomém (v podání francouzského reprezentanta Griezmanna). Nyní si můžete přečíst rozhovor s bývalým anglickým reprezentantem Darrenem Bentem. Anglický bývalý reprezentant odešel z fotbalového světa v roce 2018 a přesunul se do médií, kde ho můžete dodnes často slyšet v éteru. Chcete slyšet o jeho úspěších, připomínkách a dalších jeho zkušenostech s fotbalovou simulací Football Manager.

Jak si se vůbec dostal k hraní Football Manageru?

Mezi spoluhráči a přáteli, jsem nikdy nebyl ten, kdo se vyžíval v hraní různých manažerských her, ale zde to bylo jiné. Nepamatuji si přesně, kdo mě už o F-mku říkal, ale mám dojem, že to bylo asi tak před pěti lety.

Co je pro tebe důležité, při výběru tvého týmu?

Velmi rád a často začínám svou hru v Portugalsku a většinou potřebuji "větší" tým s velkým rozpočtem, nebo tým se spoustou prodejných aktiv. Mám sklony začínat úplně "nahoře" a poté, co prodám většinu hvězdných hráčů, se pokouším dostat následně zpět na nejvyšší příčky.

Co první obvykle uděláš, když začínáš novou hru?

Pošlu hned své skauty do celého světa, abych našel hráče, které můžu dále rozvíjet, hlavně z Afriky. Můžete vyjednávat takřka po celém světě, takže vždy existuje nějaká hodnota. Také vždy nastavím nastavil taktiku, vždy jsem zatím využil formaci 4-2-3-1.

Kde nejčastěji F-mko hraješ?

Jednoduchá odpověď, skoro všude. Při snídani, ve vlaku, doma. Upřímně, když je chvilka, prostě všude, kde se dá.

Co hledáš u hráčů?

Dívám se více na jednotlivé atributy, které mohu ve svém týmu následně kombinovat. Hráči si možná musejí počkat na své příležitosti, ale nakonec se dočkají. Takže většinou všichni, které podepíšu jsou nakonec spokojení a zůstanou.

Oblíbený typ hráče?

Miluji kombinaci zadních obránců, vždy se snažím nasazovat jednoho zkušeného a jednoho mladého vedle něj, který se rychleji učí a rozvíjí. Také mám hodně rád záložníky, kteří hrají od vápna k vápnu a samozřejmě pokročilé tvůrce hry.

Jaká je tvoje taktika?

Mám ve skutečnosti takové 3 nejdůležitější pokyny, spíše než taktiku. Prvním je, že brankář rozehrává vždy na krátko. Druhým pokynem je, že můj tým vždy hraje s vysunutou obrannou linií. Posledním pokynem pak je, že presuji po celé délce hřiště s vysokou intenzitou.

Tvůj největší manažerský úspěch?

Podařilo se mi vyhrát evropské tituly, udělat "trebl" a mít po sobě dokonce pojmenovaný stadion, ale mojí oblíbenou věcí je vždy samozřejmě vyhrát ligu a evropský titul ve stejné sezóně a poté se pokusit vše v následující sezóně obhájit.

Nejlepší hra?

Byl jsem manažerem Liverpoolu. Za těch zhruba deset let, co jsem tam byl, jsem vyhrál absolutně všechno, co se vyhrát dalo.

Nejlepší nákup?

Koupil jsem Dioga Jotu z Wolves za 20 milionů liber. Později jsem ho prodal za 90 milionů, byl prostě a jednoduše neuvěřitelný.

Nejlepší hráč, kterého si vedl?

To je opravdu těžké říci! Bez ohledu na to, jaký tým katuálně řídím, vždy podepisuji Jotu, Leona Goretzku a Renata Sancheze. Tito tři, pro mě vždy odvedou skvělou práci. Rhian Brewster a Harry Wilson byli také úžasní, skórovali a vytvářeli příležitosti a vyhráli všechno, co během mé hry za Liverpool, šlo vyhrát.

Co tě Football Manager naučil?

Football Manager mě naučil, že nejsem moc dobrý, pokud nemám peníze na utrácení. Ale také jsem si dokázal, že když mi dáte hodně peněz, proměním Váš tým a dokážu vyhrát všechno.

Doporučil si hru také někomu jinému?

Ano, svému synovi. Je F-mkem také úplně posedlý.

Proč tak moc miluješ Football Manager?

Žene mě vždy kupředu snaha uspět a vyhrávat trofeje. Pak také další důležitou věcí je schopnost sledovat vývoj týmu, který jste dali velmi pracně dohromady.

Zdroj: https://www.footballmanager.com

Hodnocení obchodu na Zboží.cz