Diogo Jota - Proč miluji Football Manager | F-mko.cz

30.08.2021
Diogo Jota - Proč miluji Football Manager | F-mko.cz
Diogo Jota - Proč miluji Football Manager | F-mko.cz

Pokračujeme v naší populární sérii článků s reálnými fotbalisty na téma proč tak moc miluji fotbalovou simulaci Football Manager, alias F-mko.

Dnes se podíváme na rozhovor s Diogem Jotou.

Na co se zaměřuješ při výběru svého týmu?

Vždy se snažím najít nějaký správný důvod pro zahájení mé nové hry. Samozřejmě nejraději hraju za tým Paços de Ferrreira, protože je to můj domovský klub, klub, který pro mě hodně znamená. Je spravedlivé říci, že díky tomu, že hraju Football Manager už od sezóny 2008, měl jsem dost času vyzkoušet již mnoho různých zaměstnání na různých místech po celém světě.

Jakou první věc uděláš, když začneš novou hru?

Obvykle mou první věcí bývá analýza týmu, protože někdy existují hráči, kteří jsou velmi dobří a které ještě neznám. Také v první sezóně musíme někdy přizpůsobit taktiku hráčům, kteří jsou již v klubu.

Jak obecně přistupuješ k přestupům?

Ve skutečnosti je jednou z mých vlastností, vždy mít dobrou finanční kontrolu a dávat pozor, abych neutrácel příliš mnoho. To je podle mého názoru velmi důležité, takže není třeba rozhazovat ... vše musí být pod kontrolou.

Co u hráčů vyhledáváš?

Vždycky ztrácím čas hledáním hráčů, když hraju v nižších ligách. K tomu jsou zásadní skautská doporučení, ale také individuální atributy. Jako hráč mám spoustu přirozených znalostí a zkušeností, takže to samozřejmě také pomáhá.

Jaký je tvůj oblíbený typ hráče?

Můj oblíbený systém je 4-2-3-1 a aby tento systém fungoval, tak potřebuji několik klíčových hráčů. Systém samozřejmě potřebuje dobré křídla s odpovídající rychlostí a dobrými centry a také dobrého útočníka, aby následně celou akci dokončil. Ale opravdu oceňuji post "10". Líbí se mi, že má dobré statistiky, pokud jde o přihrávky, volné kopy a vytváření příležitostí.

Jaký je tvůj největší manažerský úspěch?

Vždy jsem si k záchraně stanovil jeden velký cíl a ten poslední byl s Gondomarem v portugalské třetí soutěži. Řekl jsem si, že nepřestanu hrát, dokud se nestanu nejlepším klubem v Evropě ... to se stalo v roce 2031. Mezitím jsem měl po celou dobu velké úspěchy, postavil jsem nový stadion a dominoval i na domácí půdě.

Jaký je tvůj nejlepší save?

Ten nejpamátnější je samozřejmě s Gondomarem.

Můj první titul přišel v roce 2023/24, když jsme vyhráli portugalský pohár a v letech 2024/25 také evropský titul. Náš první portugalský ligový titul byl v roce 2025/26. Největším úspěchem bylo, když jsme v roce 2030/31 byli korunováni na evropské scéně.

Celkem jsem vyhrál pět portugalských superpohárů, tři portugalské ligy, tři portugalské poháry, čtyři evropské tituly a jeden světový pohár klubů. Také jsem se stal manažerem Francie a vyhrál jsem jeden světový pohár a jeden pohár konfederací.

Hra, neboli Save trval 13 a půl roku až do ledna 2032, kdy jsem vyhrál mistrovství světa klubů.

Jaký je tvůj nejlepší podpis, neboli získaný hráč?

V lednu 2031 jsem se mohl podepsat sám sebe pod Gondomar, právě včas na to, abych se mohl zachránit. Rozhodující penaltu jsem dal v rozstřelu, Neuvěřitelný Okamžik!

Jaký je tvůj nejhorší podpis, nebo získaný hráč?

Pamatuji si útočníka jménem Duk, který měl právě fantastickou sezónu jednu soutěž pod námi. Utratil jsem mnoho prostředků, abych ho do Gondomaru získal. Byla to ovšem hotová katastrofa, on vstřelil jen jeden jediný gól ve 20 zápasech.

Proč tak moc miluješ FM?

Jsem velmi odhodlaný člověk, takže když si stanovím cíl, nepřestanu, dokud ho nedosáhnu. Myslím si, že způsob, jakým se to každý rok vyvíjí, je působivý, pokud chcete být v budoucnu manažerem, stejně jako já, je to opravdu dobrá hra, protože je tu spousta věcí, od skautingu po trénink atd. Také proto, že jako tým hodně cestujeme, je to dobrý způsob, jak trávit čas v autobuse nebo ve vlaku nebo v letadle, takže si rád Football Manager zahraju.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz