Miles Jacobson - Jak zavádíme ženský fotbal do herní série Football Manager - F-mko.cz

23.07.2021
Miles Jacobson - Jak zavádíme ženský fotbal do herní série Football Manager - F-mko.cz
Miles Jacobson - Jak zavádíme ženský fotbal do herní série Football Manager - F-mko.cz

Šéf naší milované herní série Football Manager, Miles Jacobson konečně prozradil první novinku.

Kdykoli zmíním ženský fotbal na sociálních sítích, lidé nevyhnutelně reagují dotazem, kdy vydáme ženskou fotbalovou verzi Football Manageru. Doposud jsem vždy odpovídal nejasně.

To, co jsem neřekl, protože máme tendenci své plány tajit je, že už nějakou dobu v pozadí pracujeme na ženském fotbale. Několik lidí ve fotbale si je toho vědomých, protože jsme s nimi o tom mluvili v zákulisí, ale nyní věřím, že je správný čas zveřejnit naše plány.

Než se ale pustím do detailů, chtěl bych jednu věc vyjasnit ... nemáme vůbec žádný zájem na výrobě samostatné ženské fotbalové verze F-mka.

To, na čem mimojiné také pracujeme je, že přidáváme ženskou kopanou do Fmka -  jeden sport, jedna hra. Hráči FM budou moci plynule přejít z řízení týmu mužského do ženského a naopak. Ženský fotbal bude součástí živého a dýchajícího světa. Ten svět bude prostě mnohem větší a trochu rozmanitější.

Víme také, že přidání ženského fotbalu do herní série Football Manageru bude stát miliony a že krátkodobá návratnost, kterou přinese, bude minimální. Ale o to nejde.

Chceme být součástí procesu, který staví ženský fotbal na stejnou úroveň s mužskou hrou. Víme, že v tom nejsme sami - historická televizní smlouva, na které se Sky a BBC nedávno dohodly s anglickým WSL, je toho důkazem - ale máme v úmyslu udělat vše, aby se ženský fotbal dostal tam, kam si zaslouží.

Víme, že Vaše ohlasy ze všech koutů jsou velmi silné, chceme  je samozřejmě všechny použít, pokdu to bude jen trochu možné.

S rostoucí popularitou ženské kopané může dlouhodobě přijít i finanční odměna, ale v tuto chvíli, se vydáváme na tuto cestu, protože víme, že jde o správnou věc.

Pojďme se nyní podívat na nějaké zajímavé podrobnosti...

Jedním z požadavků, které jsme v průběhu let měli, bylo vydání právě ženské databáze, která funguje na stavájícím Fmku. To by prostě nefungovalo, protože přidávání ženského fotbalu do Fmka znamená mnohem více, než pouze nahradit hráče mužského pohlaví hráčkami, ale otázka ženských údajů je zajímavá, tak pojďme začít.

Nejprve bude nějakou dobu trvat, než se vybuduje komplexní globální databáze ženského fotbalu. Sestavení naší existující databáze trvalo (zatím) 28 let a je tam spousta informací, které musíme prozkoumat, když přidáme jen jeden tým, natož několik lig.

Football Manager women kamp
Football Manager women kamp

Aby byla naše databáze žen správná, budeme muset prozkoumat každý atribut ve hře a přesně definovat, jak posuzujeme data; atributy jako tempo, zrychlení a hbitost pravděpodobně zůstanou ve stejném rozmezí, ale některé atributy mohou vyžadovat jiné měřítko. Tyto atributy se samozřejmě také promítají do našeho zápasového enginu a práce provedená v této oblasti (například při pohledu na výšku hráčů a na to, jak to může ovlivnit jejich hru), bude přínosem pro celkový zápasový engine.

A data jsou samozřejmě jen jedním z mnoha prvků, které bude třeba pečlivě zvážit.

Například již nyní máme ve hře modely ženských postav, ale ty v současné době představují pouze zaměstnance a zaměstnankyně - a naše modely zaměstnanců ve hře jsou relativně základní a vyžadují omezený počet animací. Pro naše fotbalisty máme tisíce animací "zachycených při pohybu", a když aplikujete mnoho z těchto animací na ženská těla ... no ... pohybují se jako kovbojové:)

Tvary ženského těla se liší od těl mužských, stejně jako jejich kostní struktura, takže nám nezbývá než se vrátit na začátek a pomocí hráček znovu vytvořit všechna naše data. Nejde jen o případ, že se na pár dní dostanete do studia pro snímání pohybu - vyčistit a zdokonalit data generovaná každou relací snímání pohybu a dosáhnout toho, aby vypadala přímo v modulu zápasu, trvá měsíce.

Naše herní ženské 3D modely historicky také nejsou tak vyspělé jako mužské verze a ženské fotbalové dresy se také liší (opět kvůli odlišným tvarům těla), takže i tam je třeba udělat více práce.

Tím to samozřejmě nekončí ... přestupový systém v ženském fotbalovém světe se též liší od toho mužského, stejně jako finanční a mzdové struktury. Budeme také muset vyhovět jedinečným pravidlům mnoha ženských lig.

Pak si musíme položit další otázky, například do jakých podrobností bychom měli jít pro začátek? Existuje již mnoho existující literatury o dopadu menstruačního cyklu na trénink a zranění, ale jak to zapracovat, aniž by to mělo zásadní vliv na hraní? A co těhotenství? Pokud máme ve hře těhotné hráčky a zaměstnankyně, potřebujeme různé 3D modely pro různé jednotlivé fáze?

V další řadě, je třeba vzít v úvahu text a překlad ve hře. Hru již můžete hrát jako mužský nebo ženský manažer, takže většina "řetězců" zaměstnanců (termín používaný pro fráze ve hře, které odkazují na postavu, ať už hratelnou nebo jinou), je již zavedena pro mužské i ženské postavy. Jelikož však všichni současní herní fotbalisté jsou muži, všechny řetězce, které se k nim vztahují, jsou specifické pro pohlaví.

Zbývá nám tedy více než 100 000 řetězců k přepsání... a následnému překladu do 19 jazyků (což je přibližně 3 000 000 slov). Pro některé jazyky je to jednodušší úkol než pro jiné; Například dánština nemá adjektivní dohodu, ani jiné gramatické úvahy specifické pro pohlaví, takže bychom teoreticky měli být schopni hromadně přeložit slovo "on" na "ona" (například) a poté projít každý řetězec prostřednictvím "lokalizační QA" a procesně zjistit, co bylo zmeškané. U mnoha dalších jazyků (včetně francouzštiny a němčiny) to prostě není možné a každý řetězec bude muset být přeložen od začátku:)

Tento proces zabere spoustu času a také "spolyká" větsinu nákladů na hru.

Jak jsem již ovšem zmínil na začátku tohoto dílu, na tomto projektu pracujeme již nějakou dobu. Měl jsem mnoho a mnoho rozhovorů s lidmi, kteří pracují ve všech oblastech ženského fotbalu a Ti si již dokázali vybudovat vztahy s několika úžasnými lidmi, kteří nám pomohou tento sen realizovat.

Pokud jde o praktické kroky, již jsme dokončili naše první dvě relace snímání pohybu s londýnskými dvojčaty, Rosie a Mollie Kmitovými. To je samozřejmě jen začátek procesu "mocap" a v nadcházejících měsících se uskuteční spousta dalších sezení a testů, včetně konkrétních brankářských sezení.

Jednou z členek týmu SI, která je již hluboce zapojena do tohoto projektu, je naše nově jmenovaná vedoucí výzkumu ženského fotbalu Tina Keech. Tina je kvalifikovanou trenérkou a bývalou vedoucí výzkumu a analýz ve Smartodds. Tina jaž začala pracovat na budování naší ženské databáze.

Náš designérský tým se chystá zahájit práci na využití informací, které jsme doposud shromáždili a bude se je snažit proměnit ve specifické úkoly. Stejně jako u většiny funkcí Fmka, nám tento dokument poskytne víceletý plán technických úkolů. Nic v FM nikdy neskončilo - vždy můžeme něco přidat - a stejně to bude i v případě ženského fotbalu. Nebude to jen pouhé přidání, aby se na to pak zapomělo. Hra se bude samozřejmě nadále vyvíjet a růst.

Mnoho dosud zmíněných úkolů samozřejmě může probíhat současně, což zkrátí časovou osu, ale jsme realisté, takže implementovat ženský fotbal do FM bude víceletým projektem. V této fázi nevíme přesně, jak dlouho bude tento proces trvat, takže nemůžeme přesně říci, která verze FM spatří debut ženské kopané, ale buďte si jisti, že naším plánem je to, aby se to stalo co nejdříve můžete.

Již dříve jsem v blogu zmínil, že náklady na tento projekt budou značné. Abychom pomohli vyrovnat některé z těchto nákladů, zahájili jsme již rozhovory s některými potenciálními obchodními partnery, kteří sdílejí naši vizi, a kteří budou schopni nabídnout finanční pomoc výměnou za širokou integraci jejich značky do FM.

Zavázali jsme se však také být obchodním partnerem pro ženský fotbal. V rámci našich kontraktů s mužskými fotbalovými týmy pokračujeme v partnerství s AFC Wimbledon, Ladies & Girls a Watford Women. Ale to samozřejmě nestačí. Dnes Vám tedy s hrdostí oznamuji, že jsme podepsali dohodu o obchodním partnerství pro sezónu 2021/22 s Leicester City Women (ženský fotbalový tým Leicesteru), a značku FM uvidíte tedy všude v rozhovorech na dresech atd.

Děkujeme za přečtení.

Zdroj: https://www.footballmanager.com

Hodnocení obchodu na Zboží.cz