Nejlepší 3 týmy z League One, které se vyplatí řídit v FM21

18.05.2021
Nejlepší 3 týmy z League One, které se vyplatí řídit v FM21
Nejlepší 3 týmy z League One, které se vyplatí řídit v FM21

Pokud chcete opravdovou výzvu v FM21, pak by řízení týmu z League 1 mohlo být pro Vás tím správným šálkem čaje.

Týmy, které se nacházejí v Sky Bet League One jsou značně odlišné. Najdete zde padlé giganty, jako například týmy Portsmouthu a Sunderlandu, nebo méně známé týmy, jakými jsou například Accrington Stanley, nebo Northampton Town.

Nenechte se tím však oklamat, protože liga není vůbec tak jednostranná, jak se může zdát, protože kdokoli, dokáže porazit kohokoli a mnoho "větších" se snaží "oprášit" svou stagnaci.

To může přinést několik vzrušujících nových zážitků v FM21 a otázka se přímo nabízí, zvládnete tuto výzvu?

Portsmouth FC

Portsmouth FC
Portsmouth FC

Jedním z největších týmů v této lize a pravděpodobně vůbec největším je klub Portsmouth FC. Klub má přezdívku "Pompey" a byl založený v roce 1898. Portsmouth se ocitl ve třetí nejvyšší anglické soutěži poté, co v posledních letech prožil velmi nepříjemnou dobu a byl zachráněn před bankrotem v roce 2013.

Kdysi hrdý člen soutěže championships i Premier League, dokonce v roce 2008 dokázal zvítězit v anglickém poháru FA Cupu. Logicky si tak na na začátku roku 2010 zajistil místo v Evropě, ovšem finanční a vlastnické problémy způsobily spirálovitý pád klubu, který sestřelil všechno to, co bylo kdysi vysoce zdobenou silou anglického fotbalu a tohoto klubu.

I přes všechny tyto problémy a přesto, že se nachází až ve třetí nejvyšší anglické soutěži, je Porsmouth týmem, který má silný kádr, se skutečně silnými hráči na většině svých pozic na celém prostoru hřiště. Jedním z hlavních vůdců tohoto týmu bude útočník John Marquis.

Bývalý útočník Doncasteru, Millwallu a Northamptonu zažil své nejlepší dny v barvách klubu Doncaster Rovers, kde dokázal vstřelit více než 60 branek. Nyní se však ocitá na jižním pobřeží a bude klíčovým hráčem ve Vašem týmu. Ve spolupráci s hráčem Jordy Hiwulou Vás určitě povedou za postupem z této soutěže.

Sunderland AFC

Sunderland AFC
Sunderland AFC

Další z řady "velkých týmů" v této soutěži je tým Sunderlandu. Podobně jako Portsmouth, je na ústupu od dob svého působení v Premier League. Samotný Sunderland, přezdívaný "Black Cats" byl založen v roce 1879, dokázal vyhrát šest prvoligových titulů, což je rekord, který dokázalo získat pouze pět dalších klubů. V roce 2014 se dokázal dokonce dostat až do finále poháru. Navzdory této skvělé minulosti, však úpadek fotbalového klubu v posledních letech neustále pokračuje a nyní se klub ocitl až v League One a volá samozřejmě po tom, aby někdo převzal otěže tohoto klubu a dokázal tento fotbalový klub přivést tam, kam patří.

Pokud jde o sestavu, kterou byste měli k dispozici, hlavním hráčem, na kterého je třeba upozornit, je kapitán Max Power (záložník / pravý bek) má za sebou slušnou kariéru v anglickém fotbale. Nastupoval za kluby Tranmere Rovers, Wigan Athletic, ale nyní se ocitl na severovýchodě anglie, pro tým "černých koček" bude ovšem skutečným přínosem.

Dalším důležitým hráčem týmu Sunderlandu bude útočník Charlie Wyke. Bývalý vůdce klubu Middlesbrough, Hartlepool a Bradford City bude klíčovou součástí týmu Sunderlandu.

Fleetwood Town FC

Fleetwood Town FC
Fleetwood Town FC

Fotbalový klub Fleetwood Town byl založen v roce 1908, představuje jednu z "těžších" výzev v rámci League One a bude vhodná především pro manažery, kteří dávají přednost trochu větší výzvě, když se snaží dostat z ligy do anglického šampionátu. Vzhledem k tomu, že se klub stal ligovou součástí teprve v sezóně 2011-12, hned dokázal vyhrát National Conferenci. Vzestup klubu přezdívaného "Cod Army" pokračoval a postup do League One nebyl ničím jiným, než logickým vyústěním, když zvítězil v nadstavbě soutěže League Two (vyhrál play-off). Stalo se tak v sezóně 2013-2014. Nyní se ocitáte ve třetí nejvyšší anglické soutěži, což je historicky největším úspěchem klubu, jaký kdy byl. Můžete být manažerem, který je posune ještě dále?

Z hlediska hráčského kádru, který máte k dispozici, je nejvýznamnějším hráčem reprezentat Irska Glenn Whelan. Bývalý záložník Stoke City a Manchesteru City se připojil k týmu Fleetwoodu v roce 2020 a přináší do týmu spoustu špičkových zkušeností, což je velmi důležité mít v každém týmu, ať hrajete jakoukoli ligu.

Dalším důležitým hráčem, bude obránce Janoi Donacien. 27letý hráč, který byl zapůjčen do Ipswiche Town, se během své kariéry hodně zvedl a od svého odchodu z Aston Villy se nedokázal správně usadit, trávil spoustu času na hostováních a nyní se ocitl v týmu Fleetwoodu. Jeho zkušenosti doplní zkušenosti ostatních v kádru a pomohou vytvořit vyrovnanější tým, s nímž bude určitě bojovat v této soutěži.

Zdroj: Fmscout.com

Hodnocení obchodu na Zboží.cz