Největší kultovní hráči v historii fotbalových manažerů - Fmko.cz

22.07.2021
Největší kultovní hráči v historii fotbalových manažerů - Fmko.cz
Největší kultovní hráči v historii fotbalových manažerů - Fmko.cz

Podařilo se Vám někdy získat, některého z těchto "kultovních" hráčů v herní sériích Football Manager a Championships Manager?

Všichni máme rádi herní série Football Manager a jeho předchůdce Championships Managera. Od prvního vydání v roce 1993, se ve hře objevilo mnoho hráčů, kteří dokázali rozzářit naše srdíčka a mysl. Hráči, pokud jste je tedy dokázali koupit ve správný čas, byly za výhodnou cenu, aby následně pomohli Vašemu vybranému týmu přimět ovládnout virtuální fotbalovou krajinu, kde jste působily. Hráči, o kterých i dnes fanoušci Football Manageru stále mluví a tiše a v slzách vzpomínají na to, jak vedli svůj tým z nižší ligy až na samotný vrchol. Patříte i Vy mezi pamětníky?

Nikdy nebyli nejviditelnějšími hráči ve hře nebo ve skutečném fotbalovém světě; nikdy nebyly Messi nebo Cristiano Ronaldo. Byly to objevené drahokamy o kterých jste museli vědět, abyste je našli a mohli se tak následně cítit jako skutečná skautská superstar, když jste je podepsali. Stručně řečeno, šlo o nejlepší kultovní hráče ve hře a zde je rychlý pohled na některé z nich.

Taribo West

Taribo West
Taribo West

Tento nigerijský obránce byl k dispozici zdarma v herní sérii Championship Manager 01/02 a každý, kdo o něm věděl, ho při zahájení nové hry vždy zařadil na svůj seznam jako svého prvního adepta na přestup. Vzpomínáte na něj i Vy?

West měl "šílené" statistiky v oblastech agresivity, statečnosti a síly, což znamenalo, že v podstatě dokázal narušit téměř jakoukoli útočnou hrozbu soupeře. Přesto měl také slušné statistiky pro hru dopředu, což z něj dělalo brilantního levého beka, který na jednom konci dokázal "uhasit" nebezpečí, aby se následně rozběhl a na druhém konci hřiště předvedl brilantní centr a pomohl Vám skórovat.

Jeho kariéra v reálném životě byla také nezapomenutelná a boháta. Zahrál si například v té době za oba milánské kluby, nebo v té době ve velmi silném týmu Derby County.

Yaya Sanogo

Yaya Sanogo
Yaya Sanogo

Nyní se přesuneme zpět do herní série Football Manageru a konkrétně do roku 2011, kde byl Yaya Sanogo jednoznačně "automatem na góly". Pokud jste chtěli fyzicky zdatného a produktivního útočníka, který by dokázal vyhrávat všechny hlavičkové souboje, aby se následně dokázal zbavit všech obránců a ve finále rozvlnit síť snad z každého úhlu jakékoliv branky, pak tento francouzský hráč musel patřit do Vašeho týmu. Měl fantastické statistiky vytrvalost, rychlost a sílu, což z něj dělalo "dokonalého" hráče, který Váš mančaft táhl kupředu v tabulce. Mohli jste ho získat docela levně z tehdejšího týmu Francouzské Ligue 1, z Auxerre. Vzpomínáte i na tohoto hráče?

Jakýkoliv fanoušek Arsenalu, by ho měl znát jako novou akvizici pod vedením Arsena Wengera v roce 2013, i když v klubu nastoupil pouze v jedenácti zápasech a následně v roce 2017 odešel.

Freddy Adu

Freddy Adu
Freddy Adu

Ano správně, Freddy Adu, jméno, které přineslo tolik radosti určitě velkému množství fanoušků fotbalového manažera. Ve skutečném fotbalovém světě zažil také Američan Adu vynikající fotbalovou kariéru. Když mu bylo 13 let, dostal od Nike smlouvu na 1 milion dolarů a neustále se o něm hovořilo jako o naději reprezentačního týmu USA. Místo toho Adu nakonec strávil většinu své kariéry na hostováních a nedokázal se prosadit.

Rozhodně byl talentem a jeho neuvěřitelný potenciál ho učinil tak žádaným zbožím ve vydáních Football Managera v letech 2004 a 2005. V této době měl Adu "téměř dokonalé" statistiky (zrychlení, rychost, dribling a další). To znamenalo, že pokud se Vám ho podařilo nalákat do vašeho týmu, během několika sezón byl jako ostatní fotbalové megastar té doby Pele, George Best, Zidane a Mbappé v jednom.

Zdroj: https://www.footballmanager.com

Hodnocení obchodu na Zboží.cz