Pět nejlépe placených fotbalových manažerů v evropském fotbale v roce 2021

27.04.2021
Pět nejlépe placených fotbalových manažerů v evropském fotbale v roce 2021
Pět nejlépe placených fotbalových manažerů v evropském fotbale v roce 2021

Pojďme se dnes podívat na pět nejvíce vydělávajících fotbalových manažerů v evropě a na světě v roce 2021.

Časy, kdy byli fotbaloví trenéři placeni jen zlomkem toho, co si vydělali sportovci, které trénovali, jsou už dávno pryč. Fotbaloví manažeři jsou dnes samy o sobě superhvězdami a vydělávají obrovské sumy peněz nejen ze svých základních mezd, ale také z lukrativních bonuusů ke svým smlouvám. V tomto dnešním článku se však zaměříme pouze na platy vyplácené manažerům jejich valstními kluby. Zde je tedy pět nejlepších a nejlépe placených fotbalových manažerů na světě v roce 2021.

5. Místo - Mauricio Pochettino (PSG) - €11.3 millionů

Mauricio Pochettino (PSG)
Mauricio Pochettino (PSG)

Pochettino, bývalý manažer Tottenhamu, má za sebou skvělý start v PSG, kde vydělává 11,3 milionu EUR za sezónu, čímž se umístil na pátém místě na našem žebříčku nejlépe placených fotbalových manažerů na světě.

Navzdory skutečnosti, že se obecně očekávalo, že se Argentinec po své přestávce vrátí do Premier League, tak se nestalo. Rozhodl se ho totiž angažovat francouzský "gigant" PSG. PSG patří mezi největší favority na zisk titulu i v letošní Lize mistrů UEFA 2020/21.

4. Místo - Zinédine Zidane (Real Madrid) - €12 millionů

Zinédine Zidane (Real Madrid)
Zinédine Zidane (Real Madrid)

Zinedine Zidane je jedním z nejvlivnějších fotbalových hráčů a manažerů na světě. Během své krátké manažerské kariéry, vítěz Misrovství světa ve fotbale z roku 1998 vedl pouze Real Madrid Castilla a Real Madrid (2016-2018 a 2019-), ale už dvakrát dokázal vyhrál španělskou La Ligu a třikrát Ligu mistrů. Je čtvrtým nejlépe placeným fotbalovým manažerem v Evropě a vydělává 12 milionů EUR ročně.

3. Místo - Diego Simeone (Atletico Madrid) - €15 millionů

Diego Simeone (Atletico Madrid)
Diego Simeone (Atletico Madrid)

Diego Simeone je na třetím místě mezi nejlépe placenými fotbalovými manažery na světě. Argentinec dostává od Atletica Madrid roční plat ve výši 15 milionů EUR a sponzorské bonusy.

50letý bývalý hráč převzal funkci manažera "Rojiblancos" v roce 2011 a od té doby působí stále v klubu. Bývalý trenér River Plate dostává zhruba o 25% více než Zinedine Zidane, ale zdá se, že jsou to dobře vynaložené peníze, protože Atletico Madrid je favoritem na vítězství ve španělské La Lize i v této sezóně.

2. Místo - José Mourinho (Tottenham Hotspur) - €17.5 millionů

José Mourinho (Tottenham Hotspur)
José Mourinho (Tottenham Hotspur)

Po jeho odchodu z Manchesteru United v prosinci 2018 byl portugalský šéf nějakou dobu bez práce, než byl následně v listopadu roku 2019 najatý Tottenham Hotspur. Hrubé výdělky "Special One" ve Spurs se pohybovaly kolem 16,5 milionu EUR ještě před jeho propuštěním z Tettenhamu, které se nedávno odehrálo.

Ve srovnání s většinou jeho vrstevníků na tomto seznamu vydělává bývalý manažer Chelsea, Realu Madrid a Manchesteru United spoustu peněz ze sponzorských smluv.

1. Místo - Pep Guardiola (Manchester City) - €23 millionů

Pep Guardiola (Manchester City)
Pep Guardiola (Manchester City)

Guardiola je na prvním místě žebříčku nejlépe placených manažerů evropského i světového fotbalu, nedávno s klubem podepsal novou lukrativní smlouvu. Katalánec vyhrál dvakrát Ligu mistrů s Barcelonou, dále má tři tituly s Bayernem Mnichov a dva tituly Premier League s Manchesterem City.

Kultovní hráč Barcelony je dobře kompenzován za své úspěchy a práci na stadionu Etihad, kterou určitě odvádí, přestože je stále před ním cíl v podobě vítězství v Lize mistrů se Sky Blues. Guardiolovo vítězství tedy určitě není překvapením v našem seznamu nejlépe placených fotbalových manažerů na světě, protože se již etabloval jako jeden z největších manažerů Premier League všech dob vůbec.

Zdroj: Fmscout.com

Pěkný zbytek dnešního dne, Vám přeje F-mko.cz

Hodnocení obchodu na Zboží.cz