Pokuste se vzkřísit 5 dříve slavných týmů v FM21, bude to výzva!

25.05.2021
Pokuste se vzkřísit 5 dříve slavných týmů v FM21, bude to výzva!
Pokuste se vzkřísit 5 dříve slavných týmů v FM21, bude to výzva!

Dnes Vám přinášíme seznam 5 velmi slavných týmů, u kterých byste se měli pokusit "oprášit" jejich zašlou slávu. Pokud se rozhodnete převzít, kterýkoliv z těchto týmů ve hře Football Manager 2021, čekají Vás opravdu extrémní výzvy.

Fotbalová simulace Football Manager je o výzvách. Zkušení hráči preferují, aby byl jejich herní zážitek komplexnější a přínosnější. Obnovit dřívější slávu klubu a přivést ho tedy tam, kam původně patřil, je pro mnohé z Vás jistě oblíbenou výzvou.

V tomto článku se podíváme na 5 týmů, které z různých důvodů spadly až skoro na úplné dno. Vedení těchto týmů v FM21 a obnovení jejich slávy, bude jistě vzrušující a náročnou výzvou. Jste připraveni?

1. FC Kaiserslautern

1. FC Kaiserslautern
1. FC Kaiserslautern

Třetí nejvyšší německá fotbalová soutěž je překvapivě plná klubů s bohatou historií. Jméno, které v této soutěži ovšem nejvíce vyčnívá, je však FC Kaiserslautern. "Red Devils" byli ostatně zakládajícími členy vůbec první Bundesligy v letech 1963-64, předtím dokázali vyhrát dva německé šampionáty v letech 1951 a 1953.

V nedávné době zažil klub také několik nezapomenutelných okamžiků, z nichž nejpozoruhodnějšími byly ty v letech 1997-1998 pod vedením Otty Rehhagela. Klubu se nejprve podařilo postoupit do Bundesligy, kdy Kaiserslautern ovládl druhou nejvyšší německou soutěž. Následně pak Kaiserslautern doslova šokoval německou veřejnost, když pod vedením právě Rehhagela dokázal zvítězit a získat titul i v Bundeslize.

1. FC Kaiserslautern
1. FC Kaiserslautern

Poslední doba však ke Kaiserslauternu nebyla příliš přivětivá. Od roku 2006-07 má klub za sebou pouze dvě účásti v Bundeslize a nedávno v roce 2019, klub zaznamenal historický sestup až do třetí Bundesligy. Oživení Kaiserslauternu nebude vůbec snadné. Klub na tom nikdy nebyl tak bídně s financemi, jako nyní a manažeři, kteří klub převezmou nebudou mít k dispozici žádný přestupový rozpočet. Ambice představenstva jsou však stále vysoké a očekává se, že se klub ihned pokusí vrátit do druhé nejvyšší německé soutěže.

Sunderland AFC

Sunderland AFC
Sunderland AFC

Sunderland byl donedávna vysoce respektovaným klubem v Premier League, který sledoval každý fanoušek. Sunderland, který získal titul v první divizi v Anglii 6krát, je jedním z nejvíce podporovaných klubů v anglické kopané. Poslední úspěch Sunderlandu přišel v sezóně 2013-2014, kdy dokázal vyhrát ligový pohár.

Sunderland AFC
Sunderland AFC

Sunderland má za sebou katastrofálních posledních několik let, pokud jde o výkony. Po tom, co byl klub 10 sezón v řadě v Premier League, Sunderland v roce 2017 sestoupil z nejvyšší anglické soutěže, když v ligové tabulce PL skončil až na samotném konci. V následující sezóně klub šokujícím způsobem pokračoval a sestoupil tak, až do 3. nejvyšší anglické ligové soutěže League One.

Od té doby Sunderland pokračuje v katastrofálních výkonech. Klub v sezóně 2019-2020 v League 1 skončil uprostřed tabulky, když obsadil 8 místo, což je vůbec historicky nejhorší dosavadní umístění v ligové tabulce z pozice klubu. Oživení Sunderlandu, opět nebude vůbec snadným úkolem, protože klub není finančně stabilní a má pouze "průměrný" tým.

Cruzeiro Esporte Club

Cruzeiro Esporte Club
Cruzeiro Esporte Club

Cruzeiro, které bylo založeno v roce 1921, patří mezi největší brazilské kluby. Doposud se mu podařilo získat 4 ligové tituly v brazilské Serii A, 6x dokázalo vyhrát domácí pohár (Copa Brasil) a má na svém kontě také dva tituly Copa Libertadores. Legendami tohoto klubu jsou hráči jako Ronaldo, nebo Rivaldo, kteří v minulosti oblékali dres Cruzeira.

Cruzeiro Esporte Club
Cruzeiro Esporte Club

V roce 2019 však klub pravděpodobně zažil svou vůbec nejhorší sezónu. V průběhu sezóny se dokonce v televizním dokumentu objevily zprávy o údajně kontroverzním vnitřním řízení klubu a údajně také o finančních problémech, se to začalo odrážet i na výsledkách klubu. Cruzeiro totiž dokázalo vyhrát pouze 5 ze svých posledních 26 ligových utkání a poprvé v historii klubu, tak klub dokonce sestoupil z nejvyšší brazilské soutěže.

Oživení klubu opět nebude snadným úkolem, protože klub je blízko bankrotu a na začátku sezóny je klub logicky v mínusu. Je logicky zřejmé, že rozpočty na přestupy a mzdy má klub tedy na nule. Od vedení klubu dostanete přesto za úkol okamžitý návrat do nejvyšší brazilské soutěže, kromě toho ještě vedení chce snížit věkový průměr týmu a ukončit smlouvy s některými "staršími" hráči v klubu.

Stade De Reims

Stade De Reims
Stade De Reims

Klub Reims, byl založen v roce 1910, nejprve získal postup do Ligue 1 v letech 1945-46. To se ukázalo jako motor, pro jejich nejslavnější období, které se také ukázalo být jedním z nejlepších období pro tento francouzský fotbalový klub. Reims vyhráli svůj první titul v Ligue 1 v sezóně 1948-1949 a v následujících 13 letech dokázal klub získat dalších pět ligových titulů.

Klub byl také finalistou vůbec prvního ročníku Evropského poháru v sezóně 1955-56. Reims pokračoval v dalším skvělých výkonech i v sezóně 1958-59 a opět se jako jeden z mála francouzských klubů dokázal opět dostat do finále.

Stade De Reims
Stade De Reims

Od svého posledního zisku titulu v roce 1962, klub Reims předváděl nevyrovnané výkony a neustále sestupoval, respektive opětovně postupoval mezi jednotlivými francouzskými soutěžemi. V jednu chvíli, se klub ocitl dokonce až v šesté nejvyšší francouzské ligové soutěži. V posledních sezónách určitě došlo k "oživení" klubu. Po čtyřletém působení v Ligue 1, v letech 2012-2016, klub následující 3 roky bojoval v Ligue 2 (2016-2018), aby následně v sezóně 2018-19 postoupil a vrátil se do nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1.

Reims v posledních sezónách dokonce bojuje o Evropské soutěže. Ačkoli klub neklesl až tak hluboko, jako některý z ostatních týmů na tomto seznamu, stále se ani zdaleka nepodobají klubu, který dosahoval zmíněných výsledků v dřívějších letech. Klub je ve stínu populárních klubů z Ligue 1 (PSG, Lille a Lyon). Vedení klubu je ambiciózní a tomu také bude odpovídat slušný přestupový rozpočet, přesto stejně nemůžete konkurovat ostatním velkoklubům a dostat Reims na samotný vrchol je určitě jednou ze slušných a těžkých výzev v Fmku.

Deportivo La Coruna

Deportivo La Coruna
Deportivo La Coruna

Fotbalový klub Deportivo, byl založen v roce 1906. Klub vyhrál španělský titul jednou (2000) a skončil celkem 5x na druhém místě. Deportivo je také vítězem několika španělských pohárů a je jedním z úspěšnějších klubů celého španělského fotbalu. Deportivo si užívalo nejlepší období v letech 1991 až 2010 a v 16 z 19 sezón dokázalo skončit v horní polovině tabulky La Ligy. Deportivo bylo také pravidelným účastníkem Ligy mistrů UEFA, do které se kvalifikovalo 5 krát v řadě a během této doby, to 1x dotáhlo do čtvrtfinále a 1x až do semifinále celé soutěže.

Deportivo La Coruna
Deportivo La Coruna

Stagnace Deportiva začala v sezóně 2010, která skončila sestupem klubu po katastrofální sezóně. Několik následujících sezón, bylo jak na horské dráze Deportivo postupně stagnovalo a ocitlo se dokonce až ve 3 nejvyšší španělské soutěži. Se slušným týmem rozhodně schopným okamžitého postupu by prvním úkolem nového manažera mělo být návrat klubu do Segunda ligy. Dosažení stability s klubem však stále není snadným úkol, protože se klub aktuálně potýká s finančními problémy a klíčoví hráči chtějí samozřejmě klub opustit. Podaří se Vám "vzkřísit" tento španělský velkoklub?

Závěrem

Společným tématem těchto 5 zde uvedených klubů je, že v určitém okamžiku své historie patřily mezi nejlepší kluby, ale v současné době se potýkají s finančními problémy a stabilitou. Ukážete se Vy jako ten, kdo dokáže "vzkřísit" tyto velkokluby a přivést je zpět tam, kam určitě patří?

Zdroj: Fmscout.com

Hodnocení obchodu na Zboží.cz