Proč byste měli začít novou hru v Portugalsku ve fotbalové hře Football Manager 2021

20.05.2021
Proč byste měli začít novou hru v Portugalsku ve fotbalové hře Football Manager 2021
Proč byste měli začít novou hru v Portugalsku ve fotbalové hře Football Manager 2021

V tomto článku se dozvíte, proč by Vaše další nová hra ve Football Manageru 2021 měla začínat v Portugalsku a které týmy byste měli zvážit.

V tomto článku se zaměříme na konkrétní národ, ano jak již bylo zmíněno, na Portugalsko. Portugalsko je v tuto chvíli velmi žádanou destinací. Pomohl tomu i nedávný úspěch na EURU 2016. Nemůže být pochyb též o tom, že Portugalsko je fotbalovým národem.

Ligová soutěž v Portugalsku

Je obecně známé, že v Portugalské Lize NOS většinou na konci sezóny bojují o titul 3 týmy. Sporting CP, SL Benfica a FC Porto jsou 3 velkými týmy v Portugalsku a bojovat s nimi o titul není snadným úkolem.

V posledních 4 ligových sezónách kralují lize Porto s Benficou, za kterými se hned v závěsu drží týmy Bragy a Sportingu Lisabon. Rozhodnout se řídit tým, který v Portugalsku napatří do největší "TOP" trojky, může být ve Football Manageru 2021 velkou výzvou. Pokud tedy právě tohle hledáte, tak týmy jako Braga, nebo Vitória Guimarães jsou velmi dobrými týmy, které se právě snaží přerušit dominanci a nadvládu nejlepší a zmiňované trojky.

Pokud jde o kvalifikace pro evropské poháry,tak první místo Vás přivede rovnou do základní skupiny Ligy mistrů, 2. tým v pořadí se kvalifikuje do třetího předkola Ligy mistrů a 3. tým má zajištěné místo ve skupinových fázích Evropské Ligy. 4. mančaft v pořadí má zaručené 3 předkolo Evropské ligy a konečně klub, který skončí na 5. místě naskočí v Evropské lize do druhého předkola.

Talenti (Wonderkids)

Počet hráčů se skvělými potenciálními schopnostmi, kteří se nachází v Portugalsku, je opravdu výjimečný. Sledování mládežnických akademií špičkových portugalských klubů, může přinést skvělé výsledky, protože opravdu často najdete hráče, které stojí za to přidat si je do vašeho výběru.

SL Benfica a Sporting CP jsou kluby proslulí produkcí elitních hráčů. Hráči jako Fabio Silva, Rafael Leão a nejnovější a nejžhavější talent João Félix jsou jedni z předních hráčů, kteří přišli právě z Portugalska a dostali se do nejlepších lig a fotbalových klubů. Nesmíme zapomenout ani na týmy jako Braga, Rio Ave FC a Vitória Guimarães SC, ty samozřejmě též produkují vynikající hráče. Vidíme, že hráči z jiných zemí se začínají více zajímat o možnost přesunu do Portugalska. Můžeme zmínit například hráče Angel Gomes (Boavista) a Marcus Edwards, který začíná svou druhou sezónu v Portugalsku. V Portugalsku najdeme samozřejmě spoustu dalších jmen, kromě těchto uvedených.

Pravidla ligy

Ligová pravidla ligy NOS patří k těm nejsnadnějším. Liga NOS totiž nemá žádná omezení ohledně počtu hráčů ze zemí mimo EU, které máte povoleno podepsat. Pokud chcete svobodu na přestupovém trhu, začínat právě v Portugalsku je pro Vás tedy ideální možností.

Za zmínku stojí pouze pravidlo, že si můžete půjčit na hostování pouze jednoho hráče z týmu, který je ve stejné divizi jako vy. To by neměl být problém sledovat, ale stojí za zmínku na to upozornit.

Velká trojka týmů v Portugalsku

Zde je náš výběr TOP 3 týmů, asi pro nikoho nebude překvapením, že se jedná o následující týmy.

FC PORTO

Prvním týmem na seznamu je tým FC Porto. Spolu s Benficou a Sportingem představuje Porto TOP trojku v portugalském fotbale. Klub hraje každou sezónu v Primeira League od doby jejího založení (1934).

Porto je druhým nejúspěšnějším portugalským týmem s celkovým počtem 78 získaných trofejí, které zahrnují 29 ligových titulů. Porto je také nejúspěšnějším portugalským klubem v evropských soutěžích, kde dokázalo získat 7 trofejí, včetně 2 titulů z Ligy Mistrů.

Vaše cíle, pokud se rozhodnete vést tým FC Porto

Pro manažery FM21, kteří mají zájem převzít otěže v klubu, bude hlavním úkolem pokračovat v domácí dominanci a zlepšovat výsledky klubu v Champion's League, které v posledních letech nebyly moc dobré.

Překonání Benfického rekordu v počtu získaných titulů, by také rozhodně mělo být jedním z cílů. Pokud jde o hloubku kádru, Porto má jeden z nejlepších týmů v lize, ale musí ještě zaplnit prázdná místa po odchodu několika důležitých hráčů. Hlavními úkoly manažera jsou tedy defacto 2. Pokusit se udržet největší talenty v klubu a vylepšit obrázek a výsledky klubu v Evropských soutěžích.

FC Porto
FC Porto

Porto má vynikající politiku náboru mládeže a pravidelně produkuje kvalitní hráče, ze kterých se mohou stát hvězdy světové úrovně. Porto se však v posledních letech stalo spíš "feederovým" klubem a několik potenciálních hvězd opouštělo klub, aby si zajistily místa v lukrativnějších soutěžích a klubech po celé Evropě.

Benfica

Druhým jménem na seznamu je SL Benfica. Stejně jako Porto, tak i Benfica je pravidelným účastníkem ligy, od doby jejího založení (1934). Benfica je nejúspěšnějším týmem v Portugalsku se ziskem 80 hlavních trofejí. Jejich sbírka obsahuje 37 ligových titulů. Benfica také dokázala získat 2 evropské trofeje.

Benfica Lisabon
Benfica Lisabon

Vaše cíle, pokud se rozhodnete vést tým FC Porto

Pro manažery FM21, kteří mají zájem převzít otěže v klubu, bude úkolem pokračovat v domácí dominanci a zlepšovat výkony Benficy v Evropě. Vzhledem k tomu, že se Porto stále blíží rekordu Benficy, bude od příznivců znatelné opětovné zvýšení rozdílu.

Benfica má samozřejmě také vynikající politiku náboru mládeže a v tomto ohledu se řadí mezi nejlepší kluby na světě. Akademie pravidelně chrlí hvězdy světové úrovně, na které se manažer může zcela spolehnout.

Pokud jde o hloubku mužstva, Benfica má jeden z nejlepších týmů v lize. Benfica se všemi svými talenty je rozhodně jedním ze zajímavějších týmů, které ve hře můžete řídit, a jsme si jistí, že mnoho manažerů FM rádo tuto výzvu vyzkouší.

Sporting CP

Posledním týmem na seznamu je Sporting CP. Klub také hraje v lize od jejího počátku. Sporting je 3. nejúspěšnějším klubem v Portugalsku s celkovým počtem získaných 50 trofejí včetně 8 ligových titulů.

Pro manažery FM 21, kteří mají zájem řídit klub ve hře Football Manager 2021, by tento úkol nebyl tak přímočarý jako u ostatních dvou velkých klubů v Portugalsku. Sporting, přestože skončil v evropských předkolech, zažívá nyní "neúrodné" období, protože za posledních 19 let nedokázal získat ligový titul. I Sporting má vynikající mládežnickou akademii a každý rok produkují kvalitní hráče.

Sporting Lisabon
Sporting Lisabon

Sporting však neměl skvělé přestupové okno, protože ztratil několik klíčových hráčů a má několik děr, které je potřeba "zalepit" novými příchody.

Sporting, stejně jako ostatní portugalské kluby, se v posledních letech stal klubem "feederů", takže dalším z vašich cílů je pokusit se udržet své hvězdné mladíky. Potenciální manažeři musí nejprve zlepšit kvalitu v týmu, aby mohli lépe konkurovat dvěma nejvýznamnějším soupeřům, a teprve poté se můžete snažit zlepšit postavení Sportingu v evropských pohárech.

Zdroj: Fmscout.com

Hodnocení obchodu na Zboží.cz