Restart fotbalových gigantů ve Football Manageru 2022 | F-mko.cz

01.10.2021
Restart fotbalových gigantů ve Football Manageru 2022 | F-mko.cz
Restart fotbalových gigantů ve Football Manageru 2022 | F-mko.cz

Výzvy v podání padlých gigantů "Fallen Giant" jsou oblíbené a zábavné. Kdo tedy patří k těm největším fotbalovým klubům ve Football Manageru 2022, které se můžete pokusit "Restartovat".

V tomto článku Vám chceme pomoci vybrat ideální tým, který má renomovanou pověst, ale v poslední době určitě nenaplňuje svůj potenciál, dokážete tedy Vy probudit tento tým v novém ročníku 2022?

1. FC JANOV

Začněme tím, že se vydáme do italského města Janov. Klub CFC Janov je jedním z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších v historii celého italského fotbalu. Mají na svém kontě dokonce více ligových titulů než římské celky AS, Lazio a Neapol dohromady. Jenže v letošním století stále ne a ne zmíněný titul opět získat, narozdíl od zmiňovaných klubů, které tituly sbírají i nadále.

FC JANOV
FC JANOV

Pod novým americkým vlastníkem a s novými finančními možnostmi převezměte tento klub a proměňte ho v superklub. Bude to sice trvat roky, budete muset vynaložit veškeré úsilí, budete muset chytře obchodovat a zároveň se vypořádat s ambiciózním vlastníkem. Pokud jde tedy o výzvu v podání Football Manageru, tak si můžete být jistí, že FC Janov představuje ideální způsob, jak se pobavit.

Jen málo klubů v Evropě má takovou historii, právě jako FC Janov. Toto je ovšem herní série Football Manager 2022 - realita je taková, že Janov poslední dobou bojoval v sestupových vodách a dokonce i sestoupil. Jedná se o klub s fantastickou historií, ale zatím nepodpořenou ziskem nějaké trofej či titulu, dokážete to právě Vy?

2. SUNDERLAND

Zatímco většina lidí vidí Newcastle United, jako tým ze severovýchodu, který stojí za to "zachránit", Sunderland má ve skutečnosti pověstnější historii. Kromě toho, že v devadesátých letech bojoval o titul, a dokonce se účastnil Ligy mistrů na počátku dvacátých let, má Newcastle pravděpodobně horší historii než právě "černé kočky" ze Sunderlandu.

Rozhodování financí, špatný managment a řízení týmu zanechali na Sunderlandu katastrofální následky. Postoupit z League One se může na první pohled zdát velmi snadné, ale omyl. Jste pod okamžitým tlakem, abyste ze "špatného" týmu udělali tým vítězný. Tím to ovšem nekonční, ihned po postupu se od Vás očekává, že se v rychlém časovém horizontu s klubem vrátíte do zmiňované Premier League.

Výzva je to obrovská. Stejně jako Newcastle je Sunderland oblastí, kde každý fanoušek miluje a podporuje svůj tým - jedná se o obrovský klub s obrovskou podporou fanoušků. Postavte tedy tým, který to dokáže a vrátí se zpět do Premier League a ještě něco navíc. Dokážete to?

3. Deportivo La Coruna

Deportivo La Coruna
Deportivo La Coruna

Mírně zkušenější a starší hráči Football Manageru 2022 si jistě budou pamatovat éru Super Depor z počátku 20. století. Hráči jako, Juan Carlos Valeron jistě zůstali v pamětích mnoha fanoušků. Pro fanoušky Deportiva se však galicijský klub svým slavným dnům nijak nepřibližuje. Nyní jednoduše musíte prostě pomoci tomuto věhlasnému fotbalovému klubu postavit se zpátky na nohy. V současné době drží otěže v této oblasti místní rival, fotbalový klub Celta de Vigo.

Začněte pomalu a vybudujte tým, který může uniknout šíleným nižším Španělským ligovým soutěžím, kde rozdíl mezi horní a dolní částí může být opravdu velmi malý. Vybudujte tým, přestože nebudete mít finance na utrácení, a dejte dohromady mančaft, který může přimět fanoušky znovu zaplnit tento slavný starý stadion.

Výzva to bude obrovská. Deportivo je ovšem klubem s opravdovou historií. Obnovení jejich bývalé slávy bude obrovskou výzvou - ale s určitým úsilím toho můžete dosáhnout.

4. Werder Brémy

Zatímco většina fanoušků v severním Německu se zaměřuje na situaci okolo Hamburku SV, Werder Brémy jsou nejnovějším selháním. Brémy ještě v roce 2010  hráli evropské finále. Dnes jsou totálně v útlumu a sestoupili loni dokonce z Bundesligy. Zdaleka se nyní nepřibližují svému jménu.

Dostat je zpět do Bundesligy by mělo být snadné, ale pak to bude o budování stabilního mužstva, které může později bojovat o Evropu. Musíte porazit Dortmund a Bayern, ale také takové mužstva jako Bayer Leverkusen, Wolfsburg, RB Leipzig, Borussii Monchengladbach a Stuttgart. To je dlouhý seznam týmů, které mají pravděpodobně více zdrojů, než z kterých můžete čerpat Vy.

Zdroj: footballmanagerblog

Pěkný zbytek dne a krásný víkend Vám přeje F-mko.cz a eshop-fmko.cz.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz