10 nejlepších tipů pro začátečníky ve Football Manageru 2022 | F-mko.cz

24.02.2022
10 nejlepších tipů pro začátečníky ve Football Manageru 2022 | F-mko.cz
10 nejlepších tipů pro začátečníky ve Football Manageru 2022 | F-mko.cz

Zde je našich 10 nejlepších tipů pro nové hráče, kteří ve Football Manageru začínají a které jim pomohou v jejich kariéře v F-mku.

Football Manager se stal jednou z největších kultovních her na světě, které se každoročně prodávají miliony kopií. Pro jeho oddané fanoušky je to způsob života, ne pouze koníček a hodiny a hodiny týdně si hráči plní své představy o tom, že jsou manažery klubů z celého světa.

Vraťme se nyní malinko do historie. Herní série Football Manager se začala psát už v minulém století v roce 1992, kdy se hra jmenovala Championship Manager. Schválně kdo z Vás si zmíněný Championship Manager z roku 92 pamatuje a hrál ho? My se můžeme hrdě přihlásit, že jsmě dnes už pamětníky. Od té doby tato herní pecka ušla neskutečný kus cesty a v roce 2004, díky změnám vlastnictví a dalším aspektům došlo k přejmenování na již zmiňovaný Football Manager.

Detaily šly stále více do hloubky a fanoušci se stále více a více ponořovali do vedení klubu, tréninku, přestupů a dalších podrobností v míře, která nikdy předtím nebyla možná.

Fanoušci hry dokázali identifikovat hráče, které v reálném životě doposdu neznali a mohli tak hru využít jako nástroj pro skauting. Lepší porozumění týmům a hráčům v jednotlivých ligách, které by obvykle nesledovali, ovlivnilo i svět sázek, kdy lidé mohli na základě svých poznatků právě z Football Manageru předpovídat výsledky a výkony hráčů.

Zde je našich 10 tipů pro nováčky v této fotbalové herní sérii Football Manager.

1. Moudře si vybírejte svůj tým

Při prvních začátcích může být užitečné začít s týmem, který je Vám známý. Předchozí znalost hráčů, může být užitečná při stanovování taktiky a určování hráčů, které je třeba podepsat před začátkem sezóny.

2. Dobře organiujte své zaměstnance

Ujistěte se, že Vám nechybí žádní důležití trenéři a zaměstnanci. Zásadní je podívat se na počet zaměstnanců, které můžete mít a poté určit, jak nejlépe pokrýt všechny dostupné oblasti. Nechcete mít například přeci 3 trenéry brankářů a žádného kondičního trenéra. To je klíčové i pro mladší věkové skupiny, abyste s postupem sezón zajistili, že se z hráčů Vaší mladežnické akademie stanou budoucí hvězdy.

3. Přidělujte role zaměstnancům

Jakmile budete mít zorganizované zázemí a personál, pak se ujistěte, že všichni plní správné úkoly a na nic se nezapomíná. Můžete delegovat úkoly, což je velmi užitečné, pokud jste začátečník a učíte se.

4. Buďte trpěliví na přestupovém trhu a v přestupových oknech

Často je to pro mnohé jedna z nejzajímavějších částí hry, proto je důležité hráče důkladně prozkoumat a také si dát pozor samozřejmě na to, jak zacházíte s vlastními hráči, kteří mohou chtít přestoupit, nebo je budete chtít prodat, abyste získali prostředky na své nové hráče.

5. Ujistěte se, že chápete a rozumíte vizím a cílům vedení klubu

Každý klub má jinou vizi, a pokud Vaše vedení klubu vyžaduje útočný styl hry založený na držení míče, musíte se ujistit, že to je to, s čím se ztotožňujete. Naopak defenzivní hra a hra na protiútoky Vás v očích fanoušků a vedení klubu oblíbeným neudělá a nakonec Vás může stát Váš job.

6. Věnujte pozornost dynamice týmu

Můžete identifikovat vůdce týmu, vlivné hráče a pochopit, jak mužstvo reaguje na určité hráče. To je důležité zejména v případě, že některé hráče vynecháváte z prvního týmu nebo chcete někoho prodat. Zjistěte, jaký máte v šatně respekt? Jestli máte v týmu pouze jednoho leadera?

7. Nastavte si exekutory standartníc situací a měňte taktiku

Ujistěte se, že jste se podívali na dovednosti svých hráčů a nastavili podle toho exekutory standartních situací. Také nezapomínejte často měnit taktiku. Týmy soupeřů si na Vaši taktiku zvyknou a časem bude méně úspěšná, takže bude nutné ji stejně upravovat.

8. Sledujte vytížení svých hráčů

Může se to zdát samozřejmé, ale snažte se hráče při tréninku nepřetěžovat a nechávat je zároveň hrát běžné zápasy. Mohou se pak potýkat se zraněními a pokud hráčům neposkytnete přiměřenou dobu na zotavení se a odpočinek, pak to zanechá odezvu.

9. Co nejčastěji sledujte zápasy

Možnost přeskakovat zápasy, může být lákavá, můžete také sledovat pouze gólové situace, ale sledování zápasů Vám může také může pomoci pochopit, jak Vaše taktika ve skutečnosti funguje. Inkasujete neustále stejný typ branek, útočíte dobře do protiútoků atd, atd...

10. V sezóně nepospíchejte

Nespěchejte a užívejte si to, spěch často znamená, že Vám uniknou někdy detaily, někdy velmi důležité části, což by mohlo vést k lepším výsledkům. Hospodařte s časem a uvědomte si, kdy jsou hráči vytížení a také pravidelně vyhledávejte nové hráče, abyste zlepšili svůj tým.

Fotbalová simulace Football Manager je čím dál tím více propracovanější a realističtější a je v ní tolik různých částí, které je třeba opravdu zvládnout. Jako začátečník máte možnost přidělit spoustu rolí svému zaměstnaneckému týmu, což Vám umožní hrát a zároveň se také učit.

Hra vzala celý svět útokem, hru hrají samozřejmě i největší světoví fotbalisté viz. nače článksy na webu. Také samozřejmě čeští fotbaloví reprezentanti, také články u nás na webu a každou sezónu přicházejí noví hráči, aby zkusili své štěstí a prokázali své v této náročné fotbalové simulaci.

Zdroj: fmscout.com

Děkujeme za Vaši podporu, ďakujeme! Pěkný zbytek dnešního dne Vám přeje F-mko.cz a eshop-fmko.cz.

https://www.f-mko.cz/
https://www.f-mko.cz/
Hodnocení obchodu na Zboží.cz