Proč byste měli řídit FC Schalke 04 ve FM22| F-mko.cz

15.08.2022
Proč byste měli řídit FC Schalke 04 ve FM22| F-mko.cz
Proč byste měli řídit FC Schalke 04 ve FM22| F-mko.cz

V sérii článků o zajímavých týmech, které můžete ve hře Football Manager 2022 řídit, se tentokrát podíváme na to, proč byste měli řídit padlého "giganta" německého fotbalu, Schalke 04.

Hledáte nový tým, který byste si vyzkoušeli řídit ve Football Manageru 2022? Pak jsme pro Vás připravili seznam třiatřiceti nejlepších klubů, které můžete ve hře Football Manager 2022 CZ spravovat. Každý z nich stojí na různých místech fotbalového panteonu a nabídne Vám navzájem odlišné zážitky. V tomto článku se podíváme na německý klub FC Schalke 04.

Jaká je historie klubu FC Schalke 04?

Jaká je historie klubu FC Schalke 04?
Jaká je historie klubu FC Schalke 04?

Schalke 04 bylo založeno v roce 1904 a je tradiční velmocí německého fotbalu. Mají jedny z nejvěrnějších fanoušků na celém světě, které polarizuje jedna z nejšílenějších manažerských struktur ze všech klubů na světě. To vedlo k tomu, že "Die Konigsblauen" jsou jedním z nejhůře fungujících klubů na světě, který po většinu novodobé fotbalové historie často zaostává za konkurenční Borussií Dortmund a to především kvůli špatnému rozhodování.

Schalke 04 dokázalo vyhrát sedm ligových titulů, pětkrát zvítězilo také v německém DFB-Pokalu a také dokázalo vyhrát Pohár UEFA. Jedná se tedy o obrovský klub s jednou z největších podpor v širokém okolí, ale po sestupu do druhé ligy (v loňské roce 2021) panuje v klubu i mezi fanoušky zdrcující touha, aby byla klubu navrácena jeho stará zašlá sláva.

Jaké jsou cíle a jaká je finanční situace klubu FC Schalke 04?

V klubu dochází k naprosté polarizaci očekávání versus cenové dostupnosti. Očekává se, že postoupíte a zároveň budete mít obrovské množství nejlepších hráčů mimo tým. Mnoho z vašich nejlepších hráčů je zapůjčeno na hostování v jiných klubech, takže máte spoustu práce, abyste jednoduše vybudovali dostatečně dobrý tým. Peněz je málo a postup je tak požadován s omezeným rozpočtem, který se pravděpodobně příliš nezvýší ani po možném postupu.

Očekává se tedy, že budete vyhrávat a zároveň budete mít tolik prostředků vázaných na zapůjčené hráče. Očekává se od Vás, že vybudujete tým, přestože nemáte peníze na podepsání smluv, abyste si hráče udrželi. A také musíte být schopni vyhrát druhou ligu bez většího úsilí, protože i sebemenší zaváhání Vám přinese vyhazov. Žádný tlak, co? Zvládnete to?

Jací jsou nejlepší hráči FC Schalke 04?

Danny Latzy_Football Manager 2022CZ_F-mko.cz
Danny Latzy_Football Manager 2022CZ_F-mko.cz

Současný kádr klubu je směsicí bundesligových talentů, kteří mají problémy s přístupem a hráčů, kteří nikdy nebudou dost dobří pro nejvyšší soutěž, Bundesligu. Měli byste se snažit stavět na zkušenostech Dannyho Latzy, Simoneho Teroddeho, Dominicka Drexlera a Ralfa Fahrmanna. To je dostatečně pevné jádro na úrovni 2. Bundesligy, které byste pak měli doplnit dostatečným počtem hostujících hráčů, abyste vybudovali pořádný tým.

Malick Thiaw_Football_Manager 2022CZ_F-mko.cz
Malick Thiaw_Football_Manager 2022CZ_F-mko.cz

Většina Vašich nejlepších hráčů, jako jsou Rabbi Matondo a Amine Harit, jsou mimo, protože jsou na hostování. Proto byste se měli snažit uvolnit místo v týmu pro hráče jakými jsou například Malick Thiaw a Sidi Sane, stejně tak pro Arbnora Aliu. Vložit důvěru v mládí v klubu, který si žádá včerejší výsledky, není nikdy snadné, ale vřele to doporučujeme, protože se snažíte dostat S04 zpět do Bundesligy hned na první pokus; Váš rozpočet Vám prostě stejně nedovolí nic lepšího.

Zdroj: fmscout.com

Děkujeme za Vaši podporu, ďakujeme! Pěkný zbytek dnešního dne Vám přeje F-mko.cz a eshop-fmko.cz.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz