Jak hrát vzrušující a poutavý fotbal ve fotbalové simulaci Football Manager | F-mko.cz

17.02.2022
Jak hrát vzrušující a poutavý fotbal ve fotbalové simulaci Football Manager | F-mko.cz
Jak hrát vzrušující a poutavý fotbal ve fotbalové simulaci Football Manager | F-mko.cz

Zde jsou čtyři tipy, které pokud využijte tak se svým týmem můžete začít předvádět vzrušující a poutavý fotbal.

Kolikrát jste se přistihli, že se díváte na své klubové vize a přemýšlíte, jak je proboha naplníte? Nebo ještě hůř, jste v polovině sezóny, dáváte góly, máte radost, ale vedení klubu přesto není spokojeno s předváděným stylem hry?

Posledních několik F-mka jsme byli naprosto zaskočeni slovním spojením "hrát zábavný fotbal". Můj tým dával góly a vyhrával trofeje a ty hlavní momenty mě bavily, ale stejně jsem nedokázal uspokojit vedení klubu. Pokud Vám to připadá povědomé a víte o čem mluvíme, tak tento návod Vás nasměruje správným směrem, aby bylo vedení klubu už konečně spokojené a fanoušci se větším počtu dostavily na Váš svatostánek.

1. Méně Driblujte

1. Méně Driblujte
1. Méně Driblujte

"Zábavný fotbal" je o tom, aby byl míč v pohybu. Vzpomeňte si na Guardiolovu Barcu, Wengerův Arsenal, Španělsko z konce minulého století, všechno to byly týmy, které si přihrávaly. Nejlepší týmový pokyn, který to ve Football Manageru podporuje, je méně driblovat. Pokud Vaši hráči nebudou moci tolik driblovat, budou nuceni k přihrávkám a pohybu. Díky tomu bude míč neustále v pohybu, soupeř bude běhat a Vy tak vylákáte soupeřovi obránce z pozic, čímž se Vám naopak otevřou prostory, které pak následně mohou využít Vaši kreativnější hráči.

2. Kratší přihrávky

2.-Kratší přihrávky_F-mko
2.-Kratší přihrávky_F-mko

Když hráče nabádáte, aby si častěji přihrávali, musíte jim také ovšem říct, jak chcete, aby si přihrávali. Pokud se snažíte podporovat "zábavný fotbal", nechcete přeci, aby Vaši hráči neustále nakopávali dlouhé míče dopředu. Cílový útočník je velmi šikovnou a málo využívanou rolí hráče, pokud se správně používá, ale bohužel si vedení jednotlivých fotbalových klubů ve Football Manageru nemyslí, že je to správné pro "zábavný" styl kopané. Krátké a časté přihrávky jsou pro zábavu a uspokojení požadavků Vašeho vedení klubu tedy,  naprosto zásadní.

3. Zpracování, přihrávky do pokutového území, omezit střelbu z dálky

3.Zpracování a přihrávky do pokutového územ, omezit střelbu z dálky_F-mko
3.Zpracování a přihrávky do pokutového územ, omezit střelbu z dálky_F-mko

Toto dává smysl v případě, když se spojí s dalšími dvěma instrukcemi. Hráčům říkáte, aby si více přihrávali a aby jejich přihrávky byly krátké, čímž skutečně omezujete jejich možnosti dlouhých přihrávek do nebezpečných prostorů. Práce s míčem a následné přihrávky můžou tedy vypadat velmi různě a v závislosti na vašem tempu, ale vždy vedou k tomu, že hráči se snaží vytvářet si co nejlepší příleřitosti, místo toho, aby se uchylovali k střelám z dálky. Nejenže to znamená, že hráči udržují míč v pohybu a zároveň hledají přihrávku do útoku, ale vytváří to i vysoké xG příležitosti v poli, což usnadňuje práci útočníkům a umožňuje vstřelit spoustu gólů, které následně zvednou fanoušky ze sedadel.

4. Nízké, přízemní centry

4. Nízké, přízemní centry_F-mko
4. Nízké, přízemní centry_F-mko

A nakonec, abyste vše doplnili a skutečně propojili, používejte nízké centry. S ostatními pokyny vlastně ztrácíte smysl toho, že máte cílového útočníka, který chce vyhrávat vzdušné souboje s obránci a na kterého můžete mířit Vašimi centrovanými míči. Nízké centry zvyšují efektivitu rychlejšího útočníka s dobrým pohybem. Díky práci s míčem jsou nízké centry neuvěřitelně efektivní a Vašeho útočníka dostanou do sposuty snadných brankových příležitostí.

Doufáme, že Vám tento průvodce a krátký článek pomůže a použijete tyto tipy k vytvoření taktiky, která Vám  následně přinese body, zaplní stadion a komentátoři Vám také budou chtít sdělit, jak skvělý fotbal předvádíte.

Zdroj: fmscout.com

Jinak Vám děkujeme za Vaši podporu, ďakujeme! Pěkný zbytek dnešního dne Vám přeje F-mko.cz a eshop-fmko.cz.

https://www.f-mko.cz/
https://www.f-mko.cz/
Hodnocení obchodu na Zboží.cz