Budete tím, kdo přinese první mezinárodní úspěch těmto 4 evropským zemím? | FM22 | F-mko.cz

03.12.2021
Budete tím, kdo přinese první mezinárodní úspěch těmto 4 evropským zemím? | FM22 | F-mko.cz
Budete tím, kdo přinese první mezinárodní úspěch těmto 4 evropským zemím? | FM22 | F-mko.cz

Pokud hledáte novou výzvu, kterou byste si mohli vyzkoušet ve FM22, vezměte to na "sebe" a přineste poprvé evropskou slávu jedné z těchto zemí, nebo proč ne ve všech?

Zatímco v minulých letech bylo dosažení mezinárodního úspěchu s klubem z některé ze zemí uvedených v tomto článku velkou výzvou, protože v Lize mistrů a Evropské lize rok co rok dominují kluby z "velkých 5" evropských lig, zavedení nové Conference League v letošním roce vytváří skutečnou příležitost pro kluby z "nižších úrovní" národních lig, aby jim konečně přinesly nějaký mezinárodní úspěch.

V tomto článku o výzvách ve Football Manageru 2022 se budeme zabývat 4 evropskými zeměmi, které nikdy neokusily mezinárodní úspěch.

1. Řecko

Řekové se skutečně již přiblížili nejvýznamnější kontinentální trofeji, ale Panathinaikos byl ve finále Evropského poháru 1970/71 poražen Ajaxem. Vrátíme-li se do současnosti, v FM22 zaznamenala řecká Superliga ve srovnání s předchozími ročníky určitý pokles v reputaci.

Řecko
Řecko

Špičkové kluby jako AEK, Olympiakos, Panathinaikos a PAOK však stále disponují slušnými přestupovými rozpočty a mohou přilákat dostatečně kvalitní hráče, aby mohly uspořádat ambiciózní evropské tažení. Samozřejmě, že pod vaším vedením po několika sezonách ve funkci, pověst klubu i ligy nepochybně stoupne, takže tomu dejte čas a do Řecka konečně dorazí kontinentální trofej.

Řecká Superliga má v současné době pouze 4 místa pro Evropské poháry: Řecko má pouze 1 místo v Lize mistrů a 3 místa v nově zřízené Konferenční lize. Nejrychlejší cesta k mezinárodní trofeji by samozřejmě vedla z Konferenční ligy.

2. Česká Republika

Česká Republika
Česká Republika

Podobně jako řecká Superliga má i česká první liga 4 kontinentální místa: 1 pro Ligu mistrů a 3 pro Konferenční ligu. V posledních letech v ní dominují týmy jako Slavia Praha a Viktoria Plzeň, které mají dobrou pozici pro dobývání Evropy.

Se 7 miliony liber, které můžete utratit za přestupy, se Slavia zdá být nejlepší volbou. Její městský rival Sparta, která se může pochlubit rozpočtem také 7 milionů liber, je také dobrým místem pro plánování Vašeho českého dobrodružství.

3. Chorvatsko

3. Chorvatsko
3. Chorvatsko

Dinamo Záhřeb skutečně dokázalo již vyhrát evropskou trofej, Meziměstský veletržní pohár, v roce 1967, ale UEFA nepovažuje klubové rekordy ve Veletržním poháru za součást evropských rekordů, takže si to budete muset zopakovat.

Pravděpodobně jedinou Vaší možností bude Dinamo Záhřeb, klub, který v posledních 16 letech dominoval chorvatské lize a v sezóně 2020/21 se dostal do čtvrtfinále Evropské ligy. Klub je známý tím, že produkuje vynikající hráče, takže s dobrým mixem domácích a zahraničních hráčů se můžete pokusit překonat úspěch z roku 2020-21 a získat pro Dinamo první trofej UEFA.

4. Dánsko

Dánsko
Dánsko

Nejlepší sázkou jsou asi vítězové předchozích tří ročníků dánské Superligy: Brøndby IF, FC København a FC Midtjylland. København se v sezóně 2019/20 dokonce dostala do čtvrtfinále Evropské ligy UEFA a všechny 3 kluby mají slušné přestupové rozpočty a pověst, která jim umožňuje přilákat dobré hráče. Nejatraktivnější soutěží je pro Vás opět Conference League.

Zdroj: fmscout.com

Jinak Vám děkujeme za Vaši podporu, Děkujeme, Ďakujeme! Pěkný zbytek dnešního dne Vám přeje F-mko.cz a eshop-fmko.cz.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz