Týmy k vedení se špatnou finanční situací ve Football Manageru 2022 | F-mko.cz

10.10.2021
Týmy k vedení se špatnou finanční situací ve Football Manageru 2022
Týmy k vedení se špatnou finanční situací ve Football Manageru 2022

Které týmy jsou tedy na tom velmi špatně, co se financí týče ve Football Manageru 2022?

Pokud hledáte těžší a náročnější výzvy pro Football Manager 2022, pak dnes pro Vás máme tento článek. Dnes se chceme zaměřit na na kluby bez finančních prostředků. Dokážete zvrátit jejich nepříznivé finační situace a obnovit jejich slávu?

1. FC Valencia

FC Valencia
FC Valencia

Ano Valencie, tradiční španělský fotbalový velkoklub se na tomto seznamu také objevuje. Přesto, že Valencie získala pár titulů v polovině minulého století - tak tohle jednozančně není éra, jako za Davida Villy. Toto je období úspor, kdy majitelé vedou velký boj s fanoušky klubu a finační situace a dluhy klubu jsou takové, že by Vám z toho šel zrak kolem.

Peníze jednoduše nejsou, klíčoví talenti jsou na prodej a smlouvy v klubu jsou, jaké jsou. Když k tomu připočtete fakt, že máte potenciálně nejnáročnější fanouškovskou základnu v celém Španělsku, je vybudování týmu, který bude bojovat s ostatními kluby o titul v La Lize opravdu neuvěřitelným požadavkem. S ohledem na to se možná budete chtít zaměřit na doplnění Vaší mládežnické akademie o chybějící talenty. Důležité bude též rozumně využívat smlouvy.

Valencie je velkým klubem, takže přesto máte větší šanci, než mnoho jiných finančně oslabených klubů. Přesto toho máte hodně na práci a málo času. Vedení klubu i fanoušci chtějí vidět úspěch a "včera bylo samozřejmě pozdě".

Lze tedy v tak obrovském tlaku tohoto španělského velkoklubu něco vybudovat? Proč to nezačít zjišťovat ještě dnes?

2. Feyenoord

Feyenoord
Feyenoord

Přestože je Feyenoord druhým největším klubem v nizozemském fotbale, je na tom špatně. Roky špatných rozhodnutí na hřišti i mimo něj udělaly z úctyhodného klubu průměrný klub. Všichni Vaši nejlepší hráči jsou talenti z akademie, kteří chtějí jít dál, nebo veteráni, jejichž platy si  jednoduše nemůžete dovolit. Zůstává Vám tak kádr, který je naprosto nevyvážený. Když se k tomu přidají fanoušci, kteří chtějí vidět tituly, je Feyenoord výzvou, která člověka přivádí k šílenství!

Pokud se Vám to však podaří, obnovíte jeden z nejslavnějších klubů evropské fotbalové historie. Převzít nadvládu od Ajaxu a PSV vyžaduje inteligentní skauting, dále se musíte ujistit, že každá koruna něco znamená a také budete muset vybudovat tým, který dokáže hrát rychlý a útočný fotbal. Fanoušci Feyenoordu jsou vášniví, ale netrpěliví, takže počítejte s tím, že budete pod tlakem, pokud Váš "rozháraný" tým nezačne dobře.

To může být problém, ale je to součást výzvy a přitažlivosti řízení opravdového impéria. Vyzkoušejte si to a sami se přesvědčte, proč má Feyenoord od devadesátých let minulého století jen jeden ligový titul, Jedná se o klub, který má příliš mnoho problémů na to, aby bylo možné je vyjmenovat!

3. Schalke 04

Schalke 04
Schalke 04

Fanouškům Schalke musí dělat problém, že je Borussia Dortmund je tak žhavým zbožím. Odvěcí rivalové se však v posledních více než deseti letech pohybují zcela opačným směrem. Zatímco královský klub Schalke se těší občasné úctě, v roce 2020 poprvé za několik desetiletíc sestoupili a nyní usilují o návrat do nejvyšší německé fotbalové soutěže.

Po špatné první sezóně ve 2. Bundeslize v roce 2020-21 je klub chudý, nevyrovnaný a má jen směšný hráčský kádr. Pokud dokážete z čehokoli, co máte, vytěžit harmonii v klubu, jste lepší trenér a manažer, než si myslíte. Tohle mužstvo zoufale potřebuje znovu začít od nuly.

Málokterý klub v Evropě má takový potenciál jako Schalke, málokterý klub v Evropě má ale takové problémy. jako Schalke. Dluhy, které se nedají přehlédnout, kádr plný špatných hráčů s obrovskými smlouvami a velmi špatné obchodní oddělení způsobily, že S04 není tím úctyhodným gigantem, jakým by opravdu tento klub měl být.

Můžete tedy změnit aktuální situaci a rozpoložení tohoto německého fotbalového klubu?

4. Trabzonspor

Trabzonspor
Trabzonspor

Vyzvat istanbulské giganty tureckého fotbalu ve hře Football Manager 2022 je dost těžké i bez toho, abyste se museli potýkat se závratnými dluhy. Dobrá zpráva? Máte úžasnou fanouškovskou základnu a relativně dobrý hráčský kádr. Špatná zpráva? Víceméně každý, koho stojí za to udržet, bude kvůli šokujícímu stavu klubových financí na prodej, nebo chtít odejít.

Budete muset umět chytře bojovat, vybírat "levné talenty", které budete dále rozvíjet a zároveň také sledovat, jak se Vaši klíčoví hráči přesouvají dál. Plusem rozhodně je, že máte obrovský klub s obrvskou fanouškovskou podporou, která touží po zisku titulu. Očekává se od vás, že se budete rok od roku zlepšovat a zároveň budete mít k dispozici málo peněz na utrácení. Proto musíte uzavírat dohody, zkoušet přestupy a v podstatě sestavovat tým, na který budou fanoušci hrdí.

Vzhledem k tomu, že peněz opravdu není v tomto klubu nazbyt, tak máte logicky i málo příležitostí, musíte počítat s každým rozhodnutím. Očekávejte, že tlak na Vás bude vyvíjen od prvního dne. V kombinaci s chtivým týmem a majitely, může být návrat titulu z turecké Superligy do Istanbulu Vaším největším úspěchem.

Kde tedy začnete sjednávat nápravu a snižovat náklady nejdříve?

Každý z výše uvedených klubů se potýká s více než několika finančními problémy. Ve všech výše uvedených týmech však máte takové možnosti, které Vás donutí stát se lepším manažerem. Jde o trénování, budování systému a taktiky a využívání všech výhod, které můžete v jednotlivých klubech najít.

To, co tyto kluby vynahrazují nedostatkem finančních prostředků, jsou jejich působivé struktury postavená na rozvoji. Dokážete je změnit navzdory velké tučné nule ve Vašich přestupových rozpočtech? `

Zdroj: footballmanagerblog

Pěkný zbytek nedělního dne a víkendu Vám přeje F-mko.cz a eshop-fmko.cz.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz