8 klubů k řízení ve Football Manageru 22, které se stěhují na zbrusu nové stadiony | F-mko.cz

20.02.2022
8 klubů k řízení ve Football Manageru 22, které se stěhují na zbrusu nové stadiony | F-mko.cz
8 klubů k řízení ve Football Manageru 22, které se stěhují na zbrusu nové stadiony | F-mko.cz

Před zítřejším dnem "D" ohledně češtiny pro Football Manager 2022 Vám přinášíme tento zajímavý článek.

Zde je náš seznam osmi klubů a čtyř čestných uznání, jejichž řízení byste měli zvážit ve Football Manageru 2022, protože se všechny z nich stěhují na zbrusu nové stadiony.

Přestěhování na zbrusu nový stadion často vyvolá kolem klubu velké emoce. Fanoušci jsou nadšení, hráči se nemohou dočkat, až na něm budou hrát a zaměstnanci, včetně manažerů se těší, až budou moci využívat nové zázemí. V posledních letech vyrostlo po celém světě mnoho stadionů, které využívají nejmodernější technologie, aby fanouškům i členům klubu nabídly co nejlepší zážitky. Pokud tedy hledáte nějakou další výzvu pro FM22, co takhle vyzkoušet klub, který se v blízké budoucnosti přestěhuje do zbrusu nového "domova"?

1. Everton (Anglická Premier League)
1. Everton (Anglická Premier League)

Everton FC opustí starý dobrý Goodison Park a na začátku sezony 2024-25 se přestěhuje na zbrusu nový stadion Bramley-Moore Dock Stadium s kapacitou 52 888 míst. Odhadované náklady na nový stadion se pohybují kolem 500 milionů liber, ale fanoušci doufají, že nový domov odstartuje také novou klubovou éru, protože Everton již několik let totiž nedosahuje výsledků. Přesto je Everton zakládajícím členem Football League a od jejího vzniku působí v nejvyšší soutěži rekordních 118 sezón, přičemž v nejvyšší soutěži chyběl pouze čtyři sezóny. Everton získal devět ligových titulů, pětkrát dokázal zvítězit v FA Cupu a 1x vyhrál Pohár vítězů evropských pohárů. Everton je také druhým nejdéle nepřetržitě působícím klubem v anglické nejvyšší soutěži a v současné době mu patří třetí místo v historickém bodovém žebříčku.

2. Valencia (Španělská La Liga)
2. Valencia (Španělská La Liga)

Valencia se má 1. 7. 2025 přestěhovat na stadion Nou Mestalla s kapacitou 55 000 diváků. To znamená, že budete mít dostatek času (4 sezóny) na vybudování týmu, který bude schopen vyzvat následně týmy jakými jsou například Barcelona, Real a Atletico Madrid a vyhrát španělskou nejvyšší soutěž na konci sezóny 2025-2026, která bude první na novém stadionu. Naposledy se to Valencii podařilo v sezóně 2003-04.

3. FC Sydney (Australská A-League)
3. FC Sydney (Australská A-League)

Z Evropy se přesuneme do australského Sydney, kde se právě staví nový fotbalový stadion. Jeho otevření je naplánováno na letošní srpen 2022. Stadion pro 45 500 diváků bude domovem týmu Sydney FC, který hraje samozřejmě nejvyšší australskou fotbalovou soutěž A-League. Sydney FC je nejúspěšnějším fotbalovým klubem v Australské historii. Bývalý tým italské legendy Alessandra Del Piera skončil v minulé sezoně v lize "až na druhém místě", takže návrat titulu do Sidney a na nový stadion bude v sezoně 2021-22 prvořadým úkolem.

4. Atlético Mineiro (Brazilská Série A)

4. Atlético Mineiro (Brazilská Série A)
4. Atlético Mineiro (Brazilská Série A)

Atlético v současné době staví nový stadion MRV Arena, který bude mít kapacitu 46 000 diváků. Slavnostní otevření je naplánováno na říjen letošního roku 2022. Atlético Mineiro sídlí ve městě Belo Horizonte, hlavním městě brazilského státu Minas Gerais, a soutěží v nejvyšší brazilské fotbalové soutěži Campeonato Brasileiro Série A a také v Campeonato Mineiro, přičemž obě soutěže klub vyhrál v sezoně 2021. Na těchto silných základech a hvězdami nabitém týmu s hráči jako Hulk nebo Diego Costa byste měli po dokončení nového stadionu usilovat o vítězství i v Copa Libertadores (Atlético ho vyhrálo v roce 2013).

5. Nashville SC (Americká MLS)

5. Nashville SC (Americká MLS)
5. Nashville SC (Americká MLS)

Nashville Soccer Club je tým hrající Major League Soccer se sídlem v Nashvillu ve státě Tennessee. Klub hraje své domácí zápasy na stadionu Nissan Stadium, přičemž v lednu 2022 se přestěhoval na stadion s kapacitou 30 000 diváků v areálu Nashville Fairgrounds. V MLS odehrál pouze dvě sezóny, v obou případech se však Nashvillu podařilo projít až do čtvrtfinále play-off. Překonat tuto metu, dostat se do finále MLS a získat pohár MLS bude cílem této výzvy.

6. AEK Athens (Řecká Super League)
6. AEK Athens (Řecká Super League)

Vrátíme se do Evropy. Dalším klubem je klub založený v roce 1924 řeckými uprchlíky z Konstantinopole. Klub je jedním ze tří nejúspěšnějších týmů v řeckém fotbale (včetně Olympiakosu a Panathinaikosu), když získal 30 domácích titulů a jako jediný tým vyhrál všechny soutěže pořádané Řeckou fotbalovou federací (12 mistrovských titulů, 15 řeckých pohárů, 1 ligový pohár a 2 superpoháry). Ve své první sezóně budete hrát na Olympijském stadionu v Aténách, takže se snažte nabrat síly na ročník 2022-2023, na jehož začátku se přestěhujete do svého nového domova. Vaším cílem je na konci druhé sezony získat ligový titul (naposledy ho AEK získalo v sezoně 2017-18).

7. Rapid Bukurešť (Rumunská Liga 1)

7. Rapid Bukurešť (Rumunská Liga 1)
7. Rapid Bukurešť (Rumunská Liga 1)

Rapid, který byl založen v roce 1923, v roce 2016 zkrachoval a v roce 2017 byl znovu založen a začal svou novou éru až ve čtvrté lize, se po dlouhých pěti letech strávených v nižších ligách rumunského fotbalu vrátil na začátku letošní sezony do nejvyšší fotbalové rumunské soutěže Ligy 1. V druhé polovině sezony 2021-2022 se má klub přestěhovat také do nové Rapid Areny, zbrusu nového stadionu určeného pouze pro fotbal s kapacitou 14 050 diváků. Jako nově postoupivší tým bude v prvním roce těžké bojovat o titul, ale pokusí se dostat do play-off a možná se dokáže prosadit v Rumunském poháru, na který je s 13 pohárovými tituly specialistou. Vaším cílem v této soutěži je vyhrát rumunskou ligu v sezóně 2022-2023, která bude ve znamení stého výročí založení klubu.

8. Aberdeen (Skotská Premiership)

8. Aberdeen (Skotská Premiership)
8. Aberdeen (Skotská Premiership)

Od června 2023 bude novým domovem fotbalového klubu Aberdeen FC nový stadion v Aberdeenu, Kingsford Stadium. Klub působí ve skotské Premiership a od svého postupu v roce 1905 nikdy nesestoupil z nejvyšší ligové skotské fotbalové soutěže. Aberdeen získal čtyři skotské ligové tituly, sedm skotských pohárů a šest skotských ligových pohárů. Je také jediným skotským týmem, který získal dvě evropské trofeje, když v roce 1983 vyhrál Pohár vítězů evropských pohárů a Evropský superpohár. Vyzvat takové kluby jako Celtic a Rangers na souboj o první místo v Premiership bude v první sezóně těžký úkol, ale naštěstí máte dvě sezóny na to, abyste svůj tým vybudovali a první sezónu na novém stadionu Kingsford Stadium udělali opravdu nezapomenutelnou tím, že získáte titul, který naposled klub získal v roce 1985.

Čestná uznání, 4 další kluby se stěhují na nové stadiony

Nyní se podíváme a věnujeme také pár řádků dalším 4 klubem, které si zaslouží čestná uznání v tomto článku.

Luton Town (Anglická Championship)
Luton Town (Anglická Championship)

Luton v současné době hraje na Kenilworth Road , který má kapacitu 10 265 míst k sezení. Hatters jsou připraveni na přesun do nového stánku Power Court s kapacitou 17 500. Má se tak stát 01.06.2024. Nový stánek splní všechny regule, aby mohl být uznán za stadion s minimální kapacitou a potřebným zázemí v souladu s předpisy Premier League.

Botev Plovdiv (Bulharská First League)

Botev Plovdiv (Bulharská First League)
Botev Plovdiv (Bulharská First League)

Bulharský Botev se má přestěhovat na nový stadion nazvaný Hristo Botev 15.06.2022. Nový stadión má mít kapacitu kapacitou 18 777 diváků.

NK Osijek (Chorvatská First League)
NK Osijek (Chorvatská First League)

Nového stánku a stěhování se má dočkat i chorvatský klub NK Osijek. Dne 01.07.2022 se klub má přestěhovat do Pampas, který má mít kapacitu 12 000 diváků.

LASK Linz (Rakouská Bundesliga)

LASK Linz (Rakouská Bundesliga)
LASK Linz (Rakouská Bundesliga)

LASK se 1. 6. 2024 stěhuje na Stadion der Stadt Linz s kapacitou 20 234 diváků.

Zdroj: fmscout.com

Od nás je to dne vše, ale již zítra je 22.02.2022 více viz článek.

Děkujeme za Vaši podporu, ďakujeme! Pěkný zbytek dnešního dne Vám přeje F-mko.cz a eshop-fmko.cz.

Hodnocení obchodu na Zboží.cz